Zaklínač Pokrevní Pouto

Zaklínač: Pokrevní pouto je tu s prvním trailerem a vypadá to divně

13. 11. 2022
Zdroj náhledu: Netflix

Error 404, takový jsem měl pocit, když jsem poprvé viděl nejnovější trailer na seriál Zaklínač: Pokrevní pouto. V popisku seriálu oficiálně stojí: „Celých 1200 let před Geraltem, Yennefer a Ciri se ve světě elfů odehrává příběh, na který historie už dávno zapomněla.“ Vyprávět by měl o stvoření prvního prototypu zaklínače a událostech týkající se tzv. Konjunkce sfér.

Jelikož jsme se už poučili, co Netflix udělal s originálním materiálem a jak jej respektuje, asi nikoho nepřekvapí ani tato nesmyslná synopse, a to i v případě, že autor knižní předlohy Andrzej Sapkowski nikdy lore pořádně nerozpracoval. Samotný trailer na seriál pak také nedává smysl. Upřímně, je to líbivé fantasy a už od pohledu to se Zaklínačem nebude mít vůbec nic společného, nyní to působí jako OVA u anime. Původně totiž mělo vyjít osm epizod po padesáti minutách, končíme čtyřmi epizodami s dovětkem, že se jedná o event.

Nevím, co si o tom mohu myslet víc, než že se nám blíží fantasy seriál, který bude vyumělkovaný jako Rings of Power. Nechci samozřejmě soudit knihu podle obalu, ale jméno Lauren Hissrich v mých očích ztratilo důvěru, když i takový srdcař jako Henry Cavill radši opustil seriál. Mimochodem, sama showrunnerka se k tomu stále nevyjádřila. Počkejme tak ještě chvíli, jak to vše dopadne, premiéra je už 25. 12. letošního roku.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.