DOOM Eternal motorovka

Mick Gordon vrací ohledně Doom Eternal OST úder!

11. 11. 2022
Zdroj náhledu: Id Software

Legendární skladatel Mick Gordon, který stojí za soundtracky k titulům jako LawBreakers, Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Wolfenstein II: The New Colossus nebo Prey, vydal velmi podrobné prohlášení k situaci s Id Software. Vše se týká tvrzení Martyho Strattona ze společnosti Id Software a soundtracku k Doom Eternal.

Zdroj: Id Software

Gordon tvrdí, že se v rámci profesní a osobní reputace cítil nucen reagovat a uvést věci na pravou míru, jak se dle jeho slov opravdu staly. Klíčovým poznatkem je, že podle Gordona ředitel studia Id Software Marty Stratton lhal o okolnostech vydání soundtracku k Doom Eternal a následně použil dezinformace a narážky, aby naznačil, že je za to Gordon zcela zodpovědný. 

Gordon dále uvádí, že Marty Stratton označil Micka Gordona jako skladatele soundtracku ještě před tím, než měl Gordon podepsanou smlouvu s Id Software. Následně mělo být Gordonovi zabráněno v práci na tomto díle. Poté měl být k samotnému projektu přizván Chad Mossholder, který měl na soundtracku pracovat bez Gordona a měl mít zelenou ke všem nápadům a podnětům. Podle Gordona je tento fakt i důvod, proč byla kvalita na tak nízké rovni. 

Původní vysvětlení špatné kvality Doom Eternal OST nabídl Marty Stratton v otevřeném dopise na Redditu již v roce 2020 a v podstatě vinu svaluje na Gordona. Stratton v dopise zmínil i vztah Gordona a Id Software, který byl označen za „komplikovaný“. Navíc byl v tomto dopise Gordon obviněn, že nedodržel opakované prodloužení termínu pro dodání soundtracku. 

Podle Gordona je Strattonovo tvrzení, že tento dopis zveřejnil kvůli „nutné ochraně“, výhružkou. Gordon také obviňuje Strattona, že zatajil zásadní informace o soundtracku k Doom Eternal. 

Soundtrack byl vydán společně se sběratelskou edicí Doom Eternal, ale fanoušci si rychle všimli nekvalitního zvuku, jehož komprimované průběhy naznačovaly nedostatek dynamického rozsahu nástrojů. To je klíčový problém; Gordon tvrdí, že to nebyla jeho chyba, ale Id Software, nebo přinejmenším ředitel studia Id, se zřejmě domnívá, že ano. 

Perličkou je pak další informace, kterou je údajné nabídnutí šestimístné částky ze strany Id Software, aby Gordon přestal o tomto debaklu mluvit. Gordon tuto nabídku dle svých slov však rázně odmítl.

Kompletní prohlášení Micka Gordona si můžete přečíst zde. 

Zdroj: techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.