Bloodhunt september update titulka

Zářijový update pro Bloodhunt je nyní ke stáhnutí

14. 9. 2022
Zdroj náhledu: Sharkmob

Vampýrská battle royale akce Vampire: The Masquerade – Bloodhunt se v poslední době potýká s problémy, čehož jsou si vědomi i sami vývojáři, podle nichž úspěšnost hry nesplnila očekávání. Jen v několika uplynulých měsících po plném vydání hry jsme byli svědky poměrně častých a výrazných změn, jako bylo např. přidání rankového režimu, který byl ale po krátké době stažen pryč.

Zdroj: Sharkmob

Vývojáři z Sharkmob se vyjádřili, že rankový režim byl tím nejméně oblíbeným. Je ovšem sympatické, že naslouchají hráčské komunitě a rozhodují se především na základě dat získaných z dotazníků. Může se snad pochlubit podobným přístupem některá z větších battle royale značek?

Ale k tomu hlavnímu: právě byl vydán zářijový update, jenž přináší nejen nový battle pass a kosmetický obsah, ale i řadu jiných důležitých změn a vylepšení. Předělání se dočkal např. systém pro sdružování hráčů do hry, tj. matchmaking, který by nyní měl respektovat reálné schopnosti hráčů (řídit se totiž bude statistikami zabití, nikoliv umístění), čímž by hry měly být konečně vyrovnanější. Další změna je v obchodu s předměty, který se nyní nebude aktualizovat každý den s nabídkou pouhých několika předmětů, ale všechny dostupné předměty budou k zakoupení neustále – v první verzi je 95 kosmetických a spotřebních předmětů.

Podržen je režim „team deathmatch“, který se dočkal drobných změn v počítání skóre. Určité změny jsou dále v ovládání, jmenovitě ve skluzu po skrčení během běhu, jenž se nyní bude chovat jinak (poté, co se sklouznete, postava poběží, nikoliv půjde skrčená). Pokud se týče vyvážení zbraní, dávková puška je nyní oslabena a naopak kuše vystřelující plynové šípy je posílena.

Abychom se zmínili i o lákadlech nového battlepassu (zvaného nyní „Noir Pass“), jsou zde čtyři legendární obleky, jedenáct kosmetických předmětů a dvě nové animace vyjadřující pocity (chcete se vysmát poraženému nepříteli nebo povzbudit spoluhráče? Nebo jen dělat něco hloupého? Od toho my, hráči, hry hrajeme, abychom trochu unikli vší té vážnosti a samotné realitě).

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt je ke stažení zdarma na PC a PlayStation 5.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.