RimWorld intro

Aktualizace RimWorld 1.3 a rozšíření Ideologie

6. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Ideologie RimWorldu se dostává do centra pozornosti

Společnost Ludeon Studios oznámila další aktualizaci hry RimWorld spolu s rozšířením Rimworld Ideology, které bude vydáno současně s plnou verzí aktualizace RimWorld 1.3.

Co je v aktualizaci 1.3 hry RimWorld?

V první řadě se sluší říct, že za aktualizací RimWorld 1.3 je 15 měsíců práce, takže je poměrně obsáhlá. Nejprve je přepracován způsob práce se zvířaty v kolonii, protože byl implementován nový systém ohrad a plotů. 

Zvířata jsou nyní ve výchozím nastavení produktivnější, ale některá z nich je třeba držet v ohrazených ohradách a vodit je po okolí pomocí farmářů. Podle vývojářů to pomáhá dát hře „více rančerský“ vzhled, k tomu se ještě přidává nový typ slaměné rohože a bedny na vejce.

Nepřátelé budou nyní nebezpečnější pro opevněné lokace. Typ nájezdu zvaný „breaching“ jim přinese speciální nástroje na rozbíjení zdí, aby se dostali do boční části základny, místo toho, aby se všichni pěkně seřadili u vchodových dveří. Kmeny budou používat prolamovací sekeru, piráti granáty a mechanoidi nový typ termitího mechanoida.

RimWorld space view

Zdroj: igdb.com

Rychlý přehled dalších velkých změn

  • Přepracování systému dobré vůle frakce, díky kterému bude snazší zjistit, proč vás sousedé chtějí zabít nebo vám pomoci.
  • Vyhledávací lišty po celém rozhraní, které usnadní hledání věcí.
  • Kolonisté nyní mohou nosit léky a používat je na bojišti.
  • Vousy! Kolonisté nyní mohou mít vousy

Úplné poznámky k aktualizaci si můžete přečíst zde.

Co je rozšíření RimWorld Ideologie?

Rozšíření Ideologie umožňuje hráčům více hrát role. V tomto rozšíření si hráči budou moci vytvořit systém přesvědčení a jejich kolonie jej budou následovat. Ten může být tak různorodý jako kanibalové uctívající stromy nebo techno raveři na tanečních večírcích a všelijak jinak, protože můžete kombinovat základní prvky systému víry a přizpůsobovat si velké množství prvků včetně jednotlivých přikázání, rituálů a speciálních společenských rolí.

Kromě toho je zde nová kategorie úkolů, v níž můžete pátrat po artefaktech v rámci výzvy podobné Indiana Jonesovi, kdy se vaši kolonisté vloupávají do starobylých budov a čelí neznámým nebezpečím, aby měli šanci získat onen poklad. K dispozici jsou nové speciální stromy, které jsou symbioticky propojeny s dryádami, jež lze ovládat a pěstovat v různých kastách. V oznámení bylo naznačeno mnohem více, ale na všechny podrobnosti si budeme muset počkat.

RimWorld colony

Zdroj: igdb.com

Kdy vyjde aktualizace RimWorld 1.3 a RimWorld Ideology?

Aktualizace Rimworld 1.3 vyjde přibližně za dva týdny ve stabilní větvi a ve stejnou dobu vyjde i Ideologie. Pokud se však nemůžete dočkat, můžete si RimWorld 1.3 zahrát již nyní v betaverzi (najdete ji tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na hru v knihovně, přejdete do vlastností, vyberete Betas a zvolíte větev 1.3 preview). 

Hru můžete sledovat zde.Zdroj: Techraptor.net

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.