Among Ashes - úvod

Among Ashes přináší hru ve hře 

13. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Among Ashes je děsivý survival horor z pohledu první osoby. Váš přítel vám poslal odkaz na hru, kterou někdo zveřejnil online. Bohužel brzo zjišťujete, že s ní není něco v pořádku, a ať už uděláte cokoliv, nesmíte přestat hrát. Among Ashes je taková hra ve hře, podobně jako u titulu Suffer the Night

Za tímto titulem stojí herní studio Rat Cliff Games, jež tvoří pouze jeden člověk, herní designér Daniel Ferrer. Od něhož možná znáte titul One True Hero. Jedná se o epickou 3D plošinovku s mladým hrdinou, který prozkoumává starobylé ruiny, bojuje s armádou zlých přisluhovačů a snaží se odhalit záhadu potápějícího se města. 

Příběh titulu Among Ashes začíná jednoho deštivého večera roku 2000. Váš kamarád totiž objevil na internetu hru s názvem Night Call. Jelikož se hodně nudíte, nenapadne vás nic lepšího než hru vyzkoušet. Bohužel záhy zjišťujete, že se ve vašem bytě začínají díl dost divné věci. Začnou vás pronásledovat temné entity, jež se do hry zachytily. Je jen na vás, abyste se pokusili objasnit záhadu skrývající se za touto hrou a jejím tvůrcem. 

Titul Among Ashes tak přináší jedinečný zážitek z hraní hororové hry z pohledu první osoby v jiné hororové hře z pohledu první osoby. V Night Call budete prozkoumávat staré panství, řešit nejrůznější hádanky a bojovat s děsivými příšerami a entitami uvnitř labyrintové sítě. 

Zdroj: igdb.com

Daniel Ferrer z Rat Cliff Games se chystá vydat Among Ashes již koncem tohoto roku na Steamu. Byl by rád, aby se hra dostala do širšího podvědomí. Právě proto oznámil, že 15. dubna vyjde demo k tomuto připravovanému titulu jako součást FPS Festu na platformě Steam. Demo by mělo hráčům nabídnout třicetiminutovou ochutnávku úvodní sekvence hry, v níž si hráči stáhnou onu prokletou hru Night Call a pokusí se prozkoumat část labyrintových sálů v Stoker Manor. Dávejte si však pozor, neboť se zde skrývají nepoznané hrůzy, jimž musíte čelit tváří v tvář. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.