the elder scrolls

The Elder Scrolls se na velké plátno zatím nechystá

12. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

The Elder Scrolls se prozatím rozšiřovat nebude. Abych to vysvětlil, ocitáme se v době, kdy velká filmová studia překračují práh videoherního světa, aby získala náměty pro velké plátno. Díky tomu jsme se dočkali různých adaptací, jako například Tomb Raider, kde si původní Laru zahrála Angelina Jolie a otěže po ní převzala Alicia Vikander. Rovněž můžeme zmínit několik filmů z univerza DOOM, Uncharted, Warcraft, Mario, Zaklínač, série Resident Evil, Sonic the Hedgehog a mnoho dalších. Tím nechci tvrdit, že se režiséři neinspirovali již dříve. Například v roce 1995 se objevil první Mortal Kombat, na jehož scéně se objevila zvučná jména jako Christopher Lambert v roli bouřlivého ochránce Země Raidena a jeho Nemesis, čaroděje Shang Tsunga, si zahrál Cary-Hiroyuki Tagawa. Existuje spousta adaptací, jejichž zpracování je povedené, jakož i těch, které neměly být nikdy natočeny, jako například Doom: Annihilation.

Zdroj: Bethesda

Těmito jmény však seznam nekončí. Jak všichni víte, v přípravě jsou další filmy podle videoherních předloh, například DREDGE, Sifu, Until Dawn, Ghost of Tsushima, Bioshock, Horizon, Portal, Martha is Dead, Watch Dogs, Gears of War a Borderlands. V posledních dnech se však fanoušci začali ptát na jeden konkrétní titul, a to The Elder Scrolls. Na Prime Video se objevil seriál podle populárního Falloutu od Bethesdy a podle zveřejněných recenzí půjde o jednu z nejlepších adaptací vůbec. Je pochopitelné, proč ale někteří lidé dychtí po The Elder Scrolls na velkém plátně – koneckonců, pokud by se to povedlo, mohla by to být pěkná ikonická fantasy řežba. Zahraniční magazín IGN získal rozhovor s Toddem Howardem, kde společně hovoří o úspěchu seriálového Falloutu a o dalších možných adaptacích od Bethesdy.

Nejsem si jistý. Nic aktuálně nepřipravujeme,“ říká. „Všichni se mě stále ptají na The Elder Scrolls a já pořád odpovídám, že ne. Pravděpodobně to tak i zůstane, ale nikdy nevíte. Myslím si ale, že tohle bylo skvělé. Nebylo to nucené. Byl to přirozený proces a prostě to znělo skvěle. Na rozdíl od toho, když se někdo snaží vytvořit seriál, že? To by nikdy nevyšlo.“ Jak Howard uvedl, v tuto chvíli se na ničem nepracuje, ale je možné, že se ho v budoucnu dočkáme, což platí i pro další tituly. Celkově by mě zajímalo, jestli by takovému Starfieldu slušela mnohem víc seriálová podoba. Mohli bychom se rovněž dočkat předělávky Ghostwire: Tokyo nebo Hi-Fi RUSH.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.