Dishonored wpp int

Arkane Studios možná pracuje na nové hře Dishonored

28. 5. 2022
Zdroj náhledu: Arkane Studios

Francouzská vývojářská společnost Arkane Studios je známá tvorbou experimentálních stealth akčních her, které jsou dobře přijímány jak kritikou, tak i širokou veřejností. Nejnovější hra studia, Deathloop, byla letos nominována na několik cen BAFTA i The Game Awards. Ačkoli Arkane v minulosti vytvořilo několik zajímavých titulů, mnoho fanoušků se se studiem seznámilo díky hrám Dishonored, a jak první díl, tak i pokračování vykazují osobitý styl v hratelnosti i prostředí, který přitahuje fanoušky již řadu let.

Blíží se desáté výročí Dishonored

Vzhledem k blížícímu se desátému výročí vydání první hry Dishonored někteří fanoušci očekávají, že by se mohl objevit další titul odehrávající se v Dunwallu nebo jeho okolí. Tyto spekulace se zformovaly v důsledku nedávného pracovního inzerátu na pozici vedoucího designéra úrovní, který společnost Arkane zveřejnila. Ačkoli příspěvek neprozrazuje, na jaké hře bude správný kandidát pracovat, uvádí některé informace o požadované kvalifikaci pozice, které naznačují, že by se mohl blížit další titul Dishonored.

Jednou z kvalifikací pro tuto práci je znalost filozofie designu „akčních stealth her, jako je série Dishonored“. To sice přesně nepotvrzuje existenci dalšího titulu Dishonored, ale značí to, že tento vedoucí designér úrovní pravděpodobně nebude přibrán do týmu, který v současné době pracuje na Redfall, což je další očekávaný titul společnosti Arkane. To znamená, že další titul studia by se mohl odklonit od FPS designu Redfallu a vrátit se k formuli stealth akce.

Zdroj: Arkane Studios

Zmínka o Dishonored je však poměrně vágní, a tak někteří fanoušci odmítají uvěřit, že by se mohla chystat nová hra, dokud Arkane neprozradí, na čem pracuje dál. 

Vzhledem k tomu, že většina konců Dishonored 2 neponechává mnoho prostoru pro pokračování, Arkane možná bude muset vytvořit zcela nového hlavního hrdinu, kterého by fanoušci mohli sledovat.

 Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.