Avowed

Avowed představil trailer a omylem uniklo datum vydání

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: Igdb.com

Na probíhajícím Xbox Games Showcase momentálně přichází jeden projekt za druhým. Ohledně jejich zajímavosti to sice může být diskutabilní, nicméně některé počiny jsou rozhodně úžasné. Jednou z představených her bylo i chystané RPG Avowed. O něm toho mnoho nevíme, ale bude se jednat o RPG z pohledu první osoby, které velmi vzdáleně, přesto romanticky připomíná Skyrim. 

Titul se bude odehrávat ve světě Pillars of Eternity a umožní nám kombinovat zbraně s magií, tedy stále jsme u toho, že to připomíná Skyrim. Tvůrcem je studio Obsidian. To ale udělalo jednu menší chybu, protože dočasně zveřejnilo datum vydání 12. listopadu 2024, které už nyní očividně nehodlá dodržet. Tento datum byl totiž smazán velice rychle, údajně je důvodem posun některých termínů jiných her Microsoftu. Dá se sice tak počítat, že hra dorazí někdy během podzimní sezóny, ale realita může být úplně jiná. 

Přesto v updatu popisu hry jasně stálo: „Několik posledních měsíců je všechno v Obsidian Entertainment hodně rychlé a vzrušující. Od té doby, kdy jsme se viděli na Xbox Developer Direct v lednu, jsme velmi pracovali na tom, abychom Avowed připravili k vydání 12. listopadu 2024. Dnes odhalujeme první příběhový trailer na Xbox Games Showcase…“ Tuto informaci vytáhl novinář Tom Warren, který i na svém twitterovém účtu připomněl, že se o listopadovém termínu mluví už nějakou chvilku. Je zde sice varianta, že by hra mohla vyjít dříve, ale jsme v období samých odkladů, tak bych s tím moc nepočítal. Počkejme proto ještě, jak se situace vyvrbí, zatím se pokochejte trailerem a připravte se na další magický svět. 

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.