DOOM The Dark Ages - logo

Doom: The Dark Ages se odhalil

10. 6. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Před pár týdny jsme vás informovali o domněnkách, které přinesl zahraniční magazín Insider Gaming. Dle jejich slov se delší dobu mělo pracovat na středověké verzi ikonické střílečky DOOM, která měla mít podtitul The Dark Ages. Jak se nakonec ukázalo, jejich informace byly správné. Během události Xbox Games Showcase společnost Id Software představila trailer, v němž se největší řezník démonů vrací v nejlepší formě. Jaký příběh bude nový titul zahrnovat, prozatím nevíme, ale jedno je jisté – bude stejně kulervoucí jako u jeho předchůdců (2016 a Eternal).

Příznivci série nicméně očekávali pokračování, které by navazovalo na konec druhé části DLC The Ancient God z roku 2021. V něm byl Doom Slayer nelítostně vržen do sarkofágu, kde vyčkává na dobu, kdy bude znova zapotřebí, tedy povolán do boje proti zlu. Místo toho jsme získali pravděpodobný prequel v podobě Doom: The Dark Ages, který bude objasňovat nám již známé události, a vůbec to nevypadá zle. Ukázka, která byla představena na události, odhalila divokou jízdu, kde jsme kromě dvouhlavňové brokovnice měli možnost spatřit ještě ozubený štít.

Ten byl v jedné sekvenci využit pro odražení nepřátelského útoku, aby vzápětí byl hozen proti jinému, kde protivníka rozporcoval, a následně se jako bumerang vrátil. Doom Slayer v jiné části zase mlátil démona hlava nehlava řemdihem, což je zcela nová zbraň. Kromě této středověké zbraně Id Software ještě představila samopal poháněný lebkou, který střílí kosti. Přestože to všechno vypadá a zní fantasticky, dokáži si představit, že nejdivočejší jízdu zažijeme při ovládání draka a obrovského mecha.

zdroj: igdb.com

Doom: The Dark Ages prozatím nedostal konkrétní datum vydání. Máme alespoň jednoznačnou představu o tom, že bychom se DOOMa měli dočkat během příštího roku. Vycházet bude na PC, Xbox Series X/S a prostřednictvím Xbox Game Pass při uvedení. Bohužel je to dlouhá doba, než se konečně vrátíme do role přemožitele, proto alespoň doufám, že si vývojáři dají opravdu záležet. Kdybyste se chtěli zeptat, jestli na soundtracku opět spolupracuje Mick Gordon, informace o tom nejsou známé. Přesto bych odpověď očekával spíše negativní, vzhledem k tomu, jaká byla jejich poslední spolupráce na Eternalu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.