Gears of War E-Day - logo

Gears of War: E-Day je prequel

10. 6. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Marcus Fenix je muž, kterého většina z nás zná jako velitele, otce a bývalého vězně, bojujícího proti vytrvalé mimozemské rase Locustů ohrožující lidstvo. Pokud vám jméno nic neříká, jistě budete znát sérii, z níž pochází – Gears of War. Naposledy jsme se s tímto emotivním dobrodružství rozloučili v roce 2019 s pátým dílem, kde jsme sledovali cestu Kait Diazové.

Přestože kritici hru oceňovali, fanoušci nešetřili kritikou ohledně příběhu a animačního stylu. Po celých pěti letech se konečně dočkáme dalšího plnohodnotného akčního dílu nazvaného jako Gears of War: E-Day. Titul byl oznámen v rámci události Xbox Games Showcase, kde kromě toho byly představeny další očekávané pecky.

Dočkáme se mladičké dvojice

Gears of War: E-Day je podle dostupných informací prequel, odehrávající čtrnáct let před událostmi první hry. Budeme sledovat příběh mladičké dvojice Marcuse Fenixe a jeho neohroženého přítele Doma Santiaga, jak se poprvé seznamují s novou hrozbou. Gears of War: E-Day vypráví děj o prvním objevení se Locustů na Sera a přitom sledujeme, jak špatně připravený svět reaguje na toto nebezpečí. Kromě toho bude představen zcela odlišný nepřítel. Zahraniční redaktorka Danielle Partis pro Xbox News měla tu čest vyzpovídat autory hry:

Uvědomili jsme si, že spoustu slov, která používáme k popisu série, používají i naši fanoušci – výrazy jako bratrství, brutalita, patos, úcta,“ říká Searcy. „Proč právě E-Day? To je okamžik, kdy se to všechno spojí dohromady. Je to srdce světa Gears. Vše, co se děje, je utvářeno tímto dnem.

 „Bude to vypadat jako nová hra, protože to tak je,“ říká Searcy. „Vracíme se k tónu a pocitu, který dělá hru Gears skvělou, ale využíváme nové techniky, nové postupy a nové technologie, díky nimž bude hratelnost lepší než kdykoli předtím. Bude to úžasná hra, která bude působit skutečně nově a zároveň autenticky jako Gears.“ Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, doporučuji přečíst si jejich rozhovor, kde jdou až do hloubky. Rozhodně je to zajímavé čtení.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.