Babylon’s Fall se s námi definitivně loučí

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Square Enix

Oficiální webová stránka hry Babylon’s Fall dnes oznámila smutnou novinu. Titul v únoru roku 2023 definitivně ukončí své služby, bude stažen z prodeje a již nebude možné ho hrát. Square Enix potvrdil, že jejich snaha o comeback se po neúspěšném startu nakonec nezdařila, a tak je na čase zvednout kotvy a věnovat úsilí jinému, hráči oblíbenějšímu projektu. Babylon’s Fall tak neoslaví ani své první narozeniny.

„S touhou dodat vzrušující online multiplayerové akční RPG zasazené do propracovaného světa fantasy jsme spustili oficiální službu hry ve čtvrtek 3. března 2022 a pokračovali v dalším vývoji a operacích. S hlubokou lítostí vám však oznamujeme, že 27. února 2023 ukončíme službu hry. V důsledku toho také zrušíme rozsáhlé aktualizace, které jsme plánovali. Pokud jde o budoucí plán, sezóna 2 poběží do úterý 29. listopadu 2022 a závěrečná sezóna začne údržbou naplánovanou ve stejný den. Tato závěrečná sezóna je obdobím, během kterého můžete získat hodnotné odměny 2. sezóny.“

Všechno krásné jednou končí, ale v případě Babylon’s Fall to tak krásné nebylo. Hra byla již od svého vydání tvrdě kritizována za mnoho nedostatků i vysokou cenu a počet aktivních hráčů tak prudce klesal na stovky až desítky jedinců. V jednu chvíli byl aktivní pouze jeden jediný hráč. Square Enix se zřejmě snažil vstát z mrtvých, jak se to například povedlo No Man’s Sky, ale tato snaha nyní končí. I přes četné aktualizace, akce a sezóny si Babylon’s Fall nedokázal vydobýt ztracenou reputaci a jeho dny tak skončí krátce po Novém roce.

Od dnešního dne bude pozastaven prodej herní měny Garaz a hráči s ukončením služby přijdou o veškeré zakoupené vybavení a data. Bohužel nikde není zmínka o tom, že by Square Enix hráčům poskytl nějakou náhradu. Pokud jste si titul zakoupili, výdaje ve výši sedmdesáti euro už neuvidíte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn