Babylon’s Fall dosáhl nového minima aktivních hráčů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Square Enix

Možná snad největším zklamáním a velice nadějným adeptem na nejhorší hru roku se stal titul Babylon’s Fall. Hra od tak známých herních velikánů, jako je Square Enix a Platinum Games, nyní klesla až na samotné dno, co se týče aktivních hráčů. Největší boom titul zažil v prvních dnech vydání, ale nevděčné přijetí hráčů můžeme vypozorovat ze stále klesající křivky těch aktivních. Na podzim minulého roku jich bylo necelých tisíc a už v dubnu se čísla pohybovala na dost nízkých hodnotách. Dle Steam Charts hraje titul denně v průměru něco kolem osmdesáti hráčů, což je značný pokles proti březnovým statistikám s průměrem dvě stě. Nyní padl nový rekord, kdy se 4. května do hry podíval pouze jeden jediný hráč.

Jakmile se tato informace začala na médiích řešit, onen hráč s přezdívkou „dash“ si na svém twitteru dokonce upravil popisek profilu jako „World’s Only Babylon’s Fall player“.

Herními kritiky i samotnými hráči tak špatně hodnocený titul je až na podiv vzhledem k tomu, že Platinum Games na svém kontě mají hned několik skvělých her, jako je například Metal Gear Rising: Revengeance, Bayonetta či NieR:Automata. Kde tedy nastala chyba? I přes tyto problémy ze strany vývojářů byl přislíben další obsah a časté aktualizace. Vzhledem k takto rychle se snižující hráčské základně by to byl zázrak století, kdyby se Babylon’s Fall povedl comeback. Ten však není úplně nemožný, jak už jsme si potvrdili u No Man’s Sky. Všechno jde, když se chce.

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn