Biomutant – dusivá skládka

Biomutant míří na next-gen konzole

9. 7. 2022
 

Pokud byste se hráčů zeptali na žebříček největších herních zklamání minulého roku, nepochybně by se u mnohých objevil právě Biomutant. První hra švédského studia Experiment 101 se díky šikovnému marketingu na první pohled jevila jako zajímavý kousek s velkými ambicemi, které však vývojáři nedokázali zcela naplnit dle očekávání. Přesto si na sebe Biomutant vydělal hned první týden od vydání hry, a tak bychom jej mohli označit za finanční úspěch. Na Steamu se hodnocení stále drží smíšených reakcí, ale autoři se nevzdávají a konečně chystají další velkou aktualizaci, která tentokrát hráčům poskytne zážitek na nové generace konzolí a několik nových funkcí. Aktualizace je naplánovaná na 6. září 2022 a bude zdarma pro všechny majitele hry, kteří zároveň vlastní PS5 či Xbox Series X/S.

Verze pro PlayStation 5 hráčům nově nabídne hned tři výkonnostní režimy. Prvním bude režim Quality s třiceti snímky za sekundu v rozlišení 4K, dále Quality Unleashed se čtyřiceti snímky v tom samém rozlišení a nakonec režim Performance se šedesáti snímky a maximálním rozlišením 1440p. Chybět nebudou taktéž funkce pro využití ovladače DualSense.

Pro konzole Xbox se v podstatě jedná o stejnou nabídku, akorát maximální rozlišení pro sérii S bude 1440p, nehledě na zvolený režim.

Experiment 101 pevně doufá, že tímto krokem Biomutantovi vdechnou druhý život, čímž přitáhnou nejen nové hráče, ale i ty, kteří kvůli počátečním problémům od titulu odešli rozhořčeni.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.