Bloons TD 6 - Cover

Bloons TD 6 – opičkami nabitá zábava

20. 4. 2021
Zdroj náhledu: ninjakiwi.com

Bloons TD 6 je šesté pokračování videoherní série Bloons TD a jak již zkratka v názvu napovídá, bavíme se o hře typu „Tower Defence“. Pro nezasvěcené, Tower Defence je typ hry, ve kterém strategicky umisťujete různé druhy specifických obranných jednotek a bráníte v průchodu druhým, většinou neozbrojeným jednotkám z bodu A do bodu B. V tomto případě jsou obranné jednotky zastoupeny opičkami, které se snaží zabránit v přeletu balónků nad vaším územím. Dalším specifickým prvkem Tower Defence her je, že se zde nenachází příběh, a ani tento titul není výjimkou. Při jeho zapnutí na vás čeká příjemné grafické prostředí a v podobném duchu se nese celkový vzhled celé hry, na kterém si autoři dali opravdu záležet.

Bloons TD 6 - menu

Mapy

Před samotným spuštěním hry dostanete na výběr z několika různých map rozdělených podle obtížností na čtyři úrovně: 1. Začátečník, 2. Středně pokročilý, 3. Pokročilý a 4. Expert. Úrovně se vám postupně odemykají, a proto na vás čekají stále větší a větší výzvy s cílem ubránit vaše teritorium. V rámci jedné mapy se nachází i několik různých módů rozdělených podle úrovní na jednoduché, střední a těžké. Módy jsou v těchto třech úrovních navrhnuté v různých prostředích. Někde jste omezení z finančního hlediska, jinde zase výběrem obranných opiček, životností balónků nebo kombinacemi více prvků najednou. Za každý úspěšně dokončený mód obdržíte medaili, která se připne k samotné mapě.

Bloons TD 6 - mapy

Široký výběr obranných opiček

I přes velký výběr map tu máme i široký výběr obranných opiček, které jsou také rozdělené do čtyř kategorií: 1. Primary, 2. Military, 3. Magic a 4. Support. Každá kategorie je něčím specifická, jako např. některé jednotky umějí ničit jen určitý typ balónků a ostatních si ani nevšimnou. Některé zabírají více místa nebo mohou být umístěné jen na určitých (např. vodních) plochách. Každá jednotka postupně získává XP, které jsou potřebné k odemčení různých vylepšení. Vylepšení můžete kombinovat podle vlastních strategických plánů, a to podle toho, na co se chcete konkrétně specializovat. Právě díky možnosti kombinování můžeme krásně vidět, jak moc si autoři dali záležet na detailech, jelikož každý upgrade jednotky nebo jejich kombinace propůjčuje již zmíněným opičkám jedinečnou vizuální podobu. Mimo již zmíněných čtyř kategorií máte na výběr i z vícera hrdinů, kteří se postupně sami vylepšují a mají specifické vlastnosti a superschopnosti.

Během hraní

Po výběru mapy přecházíte již k samotnému hraní. Ovladatelnost je jednoduchá – v podstatě jen klikáte myší, ale jsou zde i možnosti klávesových zkratek. Kromě zmíněných kategorií opiček nabízí hra na výběr i z tzv. Instaopiček – ty si vložíte do inventáře a záleží na tom, kolik jich vlastníte. Podobný princip funguje i při tzv. „powers“, kdy můžete na mapu přidávat různé obranné pomůcky, které vám pomáhají bránit vaše území. Instaopičky a Powers získáváte např. při různých eventech nebo questech. Vaším jediným cílem je vhodně strategicky naklikat obranné věžičky a používat jejich superschopnosti, které se odemknou během vylepšování. Zbytek se již dotvoří sám.

Ještě více vylepšení!

Ve hře se nachází několik věcí, které jsem ještě neuvedl. Jak postupně získáváte XP, nemusíte je využívat jen na svoji obranu sestávající z opic, ale i na úpravu herního profilu. Za každý level získáváte jeden Knowledge bod, díky kterému postupně vylepšujete své druhy jednotek. Vývojáři se pokoušejí přidávat různé eventy, kterými se snaží o zpestření herního prostředí. Najdeme zde i velké množství zajímavých a poměrně vzácných achievementů. Při splnění skrytých achievementů se vám odemknou různé zajímavé modely, jako např. malinké nebo naopak obrovské útočné balónky nebo obranné opičí jednotky. Máte zde možnost zakoupit si různé skiny, a to formou reálné platby nebo penězi získávanými z různých eventů. Hru si můžete zakoupit na různých platformách, jako je např. Steam, App Store nebo Google Play. Hra je tedy dostupná i na mobilní zařízení a umožňuje kooperační crossplay hry s vašimi přáteli nebo náhodnými lidmi.

Bloons TD 6 - vylepšení

Bloons TD 6 nabízí příjemné grafické prostředí, širokou škálu map, módů, obranných opiček a achievementů. Je očividné, že šestá generace hry se poučila z chyb svých předchůdců a předkládá hráčům celkem solidní Tower Defence herní zážitek s minimem bugů a nedostatků.

Klady
 • velice příjemná grafická podoba hry
 • možný kooperativní cross-play formou různých zařízení
 • množství různých map a postav
 • minimum bugů
 • široká škála zajímavých achievementů
Zápory
 • oranžový kurzor myši je při vyšších levelech špatně viditelný
 • hráč méně hraje a více sleduje hru, což může být časem nudné
 • v kooperacích při vyšších levelech se hra často seká
Platforma PC
 • Datum vydání 18.12.2018
 • 0.0

  Doporučujeme

  Pavol Kunca

  Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.