Borderlands 3 crossplay

Borderlands 3 - crossplay bez vysvětlení zrušen!

27. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Randy Pitchford, šéf vývojářského studia Gearbox Software, uvedl, že podpora crossplay mezi platformami byla z připravované aktualizace pro hru Borderlands 3 odstraněna. Nikde však nevysvětlil proč ani tento počin nijak dále neodůvodnil.

V nedávném Tweetu, Pitchford, uvedl, že zatímco aktualizace Borderlands 3 byla připravena k vydání „které zahrnuje plnou podporu crossplay napříč všemi platformami“, PlayStation nakonec nebude zahrnut.

Úplný konec crossplaye?

Toto rozhodnutí však dle informací bylo poměrně náhlé. Pitchford neuvedl žádné bližší podrobnosti, proč po odeslání patche k certifikaci byl Gearbox poté nucen odstranit crossplay vydavatelem hry 2K. 

Rozhodlo se Sony najednou vyřešit problém s tím, že se dlouho slibovaný crossplay hry stal realitou? Nebo se Gearbox, případně 2K rozhodli nehrát podle pravidel Sony? Pitchford se zatím rozhodl, že to nebude konkretizovat.

Zdroj: igdb.com

Může za všechno Sony?

Co se tady stalo? Změnilo Sony najednou svůj postoj, nebo se 2K rozhodlo, že nechce platit? A proč se Pitchford rozhodl zveřejnit tyto informace formou krátkého tweetu bez jakýchkoli podrobností? Typicky bychom očekávali, že dohody a neshody této povahy budou probíhat za zavřenými dveřmi, i když se zdá, že Pitchford v tomto případě chce vyvolat veřejné spekulace. Možná sází i na zájem hráčů, kteří se začnou veřejně dotazovat, co se stalo.

Řada dalších her pro PlayStation samozřejmě zahrnuje crossplay, ačkoli, jak jsme se dozvěděli během nedávného zkušebního období Epic a Apple, PlayStation kontroverzně požaduje sdílení příjmů napříč platformami, což znamená faktické snížení peněz vydělaných na všech platformách – něco, co neudělal Xbox ani Nintendo.

Zdroj: eurogamer.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.