FixFox – úvodka s rýží

Česká hra FixFox vyjde koncem března

31. 1. 2022
Zdroj náhledu: Rendlike

A máme to tu zase. Zemi postihla globální katastrofa, v jejímž důsledku se lidé museli přizpůsobit chladnému klimatu. Kvůli těmto změnám se lidstvo geneticky posunulo a přijalo některé zvířecí vlastnosti, jako je například huňatá srst či schopnost hibernovat. Právě v této nelehké době se odehrává zajímavý příběh chystaného českého titulu jednočlenného studia Rendlike. Jaroslav Meloun, autor hry FixFox, kterou jste možná ještě donedávna znali pod názvem SPACR, před pár lety navštívil Památník míru v Hirošimě a od té doby svou tvorbu zaměřuje na šíření míru, přátelství, lidských hodnost, laskavosti a pozitivního myšlení. To se samozřejmě odráží také ve hře FixFox, ve které nenajdete žádné násilí.

V této roztomilé adventuře napříč tajemnou planetou Karamel se v roli vesmírné liščí mechaničky Vix pokusíte zjistit všechna její tajemství a záhady. Po boku svého věrného parťáka jménem Tin, což je ve skutečnosti bednička s nářadím, budete dosti netradičním způsobem opravovat přátelské stroje a oddávat se kulinářství místní kuchyně. FixFox nikam nespěchá, proto se po Karamelu často budete procházet po svých, zkoumat tajné pirátské skrýše, pomocí silného nakladače odtahovat sutiny z cesty, lámat si hlavu nad důmyslnými hádankami, prohánět se neohroženě na skútru a ke konci dne ulehnete k táboráku pod širou oblohou.

Zdroj: Rendlike

Právě seznamování se s místními obyvateli je zajímavou náplní hry. Roboti na Karamelu mají všelijaké problémy různého charakteru, a právě na vás bude jim pomoct. K opravám však dostanete poněkud netradiční nástroje, jako donut, banán, náplast, zubní kartáček, obvazy, mince a mnoho dalšího. V kreativitě se meze nekladou, a tak v případě omezených zdrojů sáhnete po čemkoli užitečném. Po dobře odvedené práci na vás bude čekat zasloužená odměna v podobě vydatného pokrmu. Dobré jídlo vždy dokáže zlepšit i ten nejchmurnější den. Právě skrze pozvání si s roboty prohloubíte vztah a možná se dozvíte i nějaké to tajemství.

Titul vychází už 31. března a zaujme také kouzelnou pixelovou grafikou, otevřeným světem, rozmanitým příběhem i samotným nápadem.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.