Bzzzt - náhled

Česká retro plošinovka Bzzzt má stanovené datum vydání, nový trailer i demo

27. 9. 2023
Zdroj náhledu: KO.DLL

Milovníci náročných plošinovek, pixel artu a českých videoher konečně vědí, jaké datum si zvýraznit v kalendářích. Výborně vypadající hra Bzzzt od jednoho z nejzkušenějších tuzemských vývojářů, Karla Matějky, má konečně stanovené přesné datum vydání. Na Steamu, GOGu a Epic Games Storu si hru s roztomilým robůtkem budeme moci stáhnout 13. listopadu tohoto roku.

Matějka, který ve videoherním světě užívá přezdívku Ko.dll, na svém facebookovém profilu upřesnil, že na americkém trhu bude jeho hra stát 11,99 dolarů a první týden po vydání navíc bude dostupná s dvoudolarovou slevou. Čeští hráči si tedy na svých účtech budou muset vyhradit cca 250 Kč, což je příjemná cena i na poměry indie titulů. Samostatně bude k dokoupení také soundtrack. Jak jsme informovali dříve, hra je k dostání rovněž v Xzone Edici, jejíž součástí je také mini artbook a drobný merchandising.

Bzzzt ku příležitosti oznámení oficiálního data vydání dostala i nový trailer. Kdo by nad koupí přece jen ještě váhal, může si vyzkoušet zbrusu nové demo, které bylo před pár dny publikováno na Steamu a na platformě Ich.io.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.