úvodka chivalry 2

Chivalry 2 konečně oznámilo datum svého vydání

20. 2. 2021
Zdroj náhledu: chivalry2.com

Dvě znepřátelené strany, řinčení mečů, krvavé souboje, a to vše v nádherných lokacích středověkých hradů. Přesně tímto se  již nějaký pátek může pyšnit PvP řežba Chivalry: Medieval Warfare. Vydavatelství Tom Banner studio však před rokem během akce s názvem IGN’s Summer of Gaming oznámilo druhý díl.

A ten je konečně tady!

Pokud už tě tedy svrběla ruka od toho, jak se nemůžeš virtuálně chopit meče a štítu, tak zpozorni – přesně 8. června 2021 oficiálně vychází Chivalry 2. Titul bude k zakoupení na Epic Games a zahrát si ho můžeš na PC, Playstationu 4 a 5, Xbox Series X a Xbox One. 

V případě, že s kamarády nesdílíš stejnou platformu,  nezoufej. Pokud si hru předobjednáš, vývojáři spustí ve dnech 26.3. – 29.3.2021 beta verzi cross playe. Při zakoupení standard edice (39,99$) pak jako dárek obdržíš skin na královský dvouruční meč, speciální edice (49,99$) zase zahrnuje skin na královskou zbroj, brnění zednářů a zlatou jezdeckou sekyrku. Tuto edici lze pořídit pouze digitálně.

chivalry II bojchivalry II

Co nový díl nabízí?

Všechny režimy hry zůstanou ponechány. Novinkou je navýšení kapacity, takže v jedné hře může najednou bojovat až 64 hráčů. Na mapy budou přidány obléhací stroje jako jsou trebuchety a různé pasti. Objeví se i jedna zcela nová mapa – The Siege of Rudhelm. 

Velký důraz je dle vývojářů kladen na zrychlení a zefektivnění bojového systému, každá ze čtyř základních tříd k výběru navíc nabídne tři podkategorie. Své si tedy najdou jak neohrožení rytíři v prvních liniích, tak i hbití lukostřelci za hradbami. 

Lepší grafické zpracování hry včetně nových vylepšených animací je samozřejmostí. Oko potěší i dobře zvolená prostředí, která svou středověkou syrovostí v kombinaci s epickými bitvami přidávají na kvalitě a dodávají hře ten správný říz.

chivalry 2 royal sword

Výhled do budoucnosti

Je více než pravděpodobné, že vývojáři později hráčům nabídnou i nějaké to DLC. V případě této hry jsme zcela klidní a rozhodně nečekáme jen dodatky v podobě nových skinů. Chivalry: Deadliest Warrior, které bylo vydáno v rámci předchozí hry, bylo zajímavé a přineslo i nejeden vtipný moment.  Vidět sparťanského kopiníka proti rytíři v těžké zbroji nebo japonského nindžu proti pirátovi s bambitkou působí více než úsměvně.

Jelikož  se Torn Banner netají tím, že se v mnoha případech  nechali inspirovat skutečnými historickými bitvami, nápadů na možná DLC je  spousta. Myslím, že by se nemuselo ani zůstávat v zajetých kolejích skutečnosti, opravdovou lahůdkou by byla třeba možnost  stát se součástí bitvy  o Helmův žleb nebo okusit čepele nepřátel v Západozemí.  Nápady dobré, ale pravděpodobně již od počátku odsouzené k drtivé porážce  autorskými právy. Nechme proto zbytečného fantazírování, DLC jsou přece jenom hudbou daleké budoucnosti. 

chivalry 2 special edition

Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.