CHUCHEL – jsem Jedy!

Chuchel konečně zamíří také na konzole

16. 11. 2021
 

V roce 2018 se na naše obrazovky poprvé podíval Chuchel s napínavým dobrodružstvím v honbě za šťavnatou třešničkou. Tato nenáročná adventura známého českého studia Amanita Design si získala srdce několika hráčů svým roztomilým vizuálem a komediálním vystupováním rozjařeného oranžového klubka. Od naší redakce si hra odnesla hodnocení krásných sedm bodů z deseti. Pokud vás zaujala, momentálně máte jedinečnou příležitost si ji na Steamu pořídit se 70% slevou v rámci akce Czech and Slovak Games Week… v podstatě za hubičku.

Chuchel je dostupný pro PC, Mac a iOS/Android. V příštím roce se však konečně podívá také na konzole, konkrétně na Nintendo Switch. O port se postará společnost RedDeer.games. Nutno podotknout, že obě strany jsou ze spolupráce nadšené a nešetří chválou.

„Chuchel mě okouzlil svým originálním grafickým stylem, skvělým humorem a netradičními hádankami. Jsem rád, že budeme moct využít naše zkušenosti s tvorbou a portováním her pro Nintendo Switch k vývoji nové verze této klasické adventury. Amanita Design jsou průmysloví veteráni, extrémně kreativní a profesionální tým. Partnerství jde skvěle,“ pochvaluje si Dominik Czarniga, kreativní ředitel RedDeer.games.

„Navázat partnerství s RedDeer.games a společně přenést rozmarná dobrodružství na Nintendo Switch je pro nás perfektní příležitostí představit hru zcela novému publiku,“ říká Lukáš Kunce, PR manažer studia Amanita Design.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.