Zaklínač - v jeskyni

Chystá se remake prvního Zaklínače

26. 10. 2022
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Když nechvalně známé polské studio CD Projekt Red na začátku tohoto měsíce ohlásilo nejen pokračování Cyberpunku, ale i zbrusu novou IP a nové zaklínačské hry, nikoho by ani ve snu nenapadlo, že pod projektem označeným jako Canis Majoris se skrývá remake prvního Zaklínače. Tuto novinku studio právě vypustilo do světa s prvními informacemi, které hovoří za vše. Hra, která všechno začala, se už nyní od základů předělává v Unreal Engine 5. Nepracuje na ní ovšem samotné CD Projekt Red, nýbrž veteráni této série z jiného polského studia Fool's Theory, přičemž CDPR na vývoj bude dohlížet a kontrolovat každý detail. Proto rozhodně nečekejme, že se titulu dočkáme v nejbližších měsících. Práce jsou prozatím ve velmi rané fázi vývoje a studio si dává za cíl projektu věnovat dostatek péče i důraz na detail. Z toho důvodu si na remake počkáme přinejmenším pár let.

Pro mnohé z nás jde o srdeční záležitost, ve které jsme strávili desítky, ne-li stovky hodin svého života a bavili se nejen díky úžasnému příběhu a ještě úžasnějším postavám, ale i díky legendárnímu českému dabingu. První Zaklínač v našich srdcích měl a vždy bude mít své právoplatné místo, proto bude zajímavé vrátit se zpět na začátek série ve zcela nové podobě.

„Zaklínač je místem, kde to pro nás, pro společnost CD PROJEKT RED, všechno začalo. Byla to vůbec první hra, kterou jsme vytvořili, a tehdy to pro nás byl velký okamžik. Vrátit se na toto místo a předělat hru, aby ji mohla zažít další generace hráčů, nám připadá stejně velké, ne-li větší. Spolupráce s Fool's Theory na tomto projektu je stejně vzrušující, protože někteří lidé z této společnosti se již dříve podíleli na hrách Zaklínače. Dobře znají zdrojový materiál, vědí, jak moc se hráči na remake těšili, a vědí, jak se dělají neuvěřitelné a ambiciózní hry. A i když bude nějakou dobu trvat, než budeme připraveni se o hře a detailech ze hry podělit, vím, že to čekání bude stát za to,“ řekl Adam Badowski, vedoucí studia CD Projekt Red.

Zdroj: thewitcher.com, twitter.com/witchergame

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.