Cities Skylines II - Cover

Cities: Skylines II budou při vydání trápit technické problémy

18. 10. 2023
Zdroj náhledu: Paradox Interactive

Paradox Interactive a Colossal Order přiznávají, že nadcházející budovatelská hra Cities Skylines II vyjde se značnými technickými problémy. Podle nich totiž nebylo prozatím dosaženo výkonnostních cílů, které budou vývojáři nuceni dohánět až po vydání. Přes to všechno se žádný další odklad nechystá a PC verze hry Cities: Skylines II vyjde i navzdory problémům 24. října letošního roku.

Vývoj druhého dílu budovatelské strategie Cities: Skylines zřejmě neprobíhal podle představ, což před časem zapříčinilo odklad konzolové verze. Jak se ale zdá, problémy budou při vydání trápit i hráče na PC, kterým Paradox Interactive oznámil nemilou zprávu. Cities: Skylines totiž vyjde podle plánu 24. října letošního roku, ovšem vývojáři negarantují bezproblémovou funkčnost na všech sestavách.

„Cities: Skylines II jakožto titul nové generace vyžaduje určité hardwarové požadavky,“ uvedl Colossal Order. „Přes všechnu naši snahu jsme však nedosáhli výkonnostních cílů, na které jsme se zaměřili,“ dodal.

Otázka však je, proč Paradox Interactive a Colossal Order raději titul o nějaký ten týden nebo měsíc neodložili a na technické stránce více nezapracovali. V takovém stavu se totiž může jednat o další z řady her, která své fanoušky ve výsledku zklame. Zvláště když přímé pokračování vychází po dlouhých osmi letech. Podle jejich slov bude ale lepší titul vydat podle plánu a na odstranění problémů postupně pracovat.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.