Arma 3 11

Arma 3 je využívána k šíření falešných zpráv o izraelsko-palestinském konfliktu

17. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Vynikají taktická válečná hra Arma 3 se opět dostala do popředí sledovanosti nejen hráčů. Stejně, jako tomu bylo v případě rusko-ukrajinské války se někteří uživatelé sociálních sítí snaží, vydávat videa z Arma 3 za skutečné záběry izraelsko-palestinského konfliktu. I když je tento fakt popuzující, není se čemu divit. Titul vypadá opravdu velmi realisticky a pokud se použije i vhodný střih, pak máte „originální záběry“ z probíhajících bojů prakticky odkud chcete. 

„Je pro nás skličující vidět, že hra, kterou všichni milujeme, je tímto způsobem zneužívána,“ uvedlo nezávislé české studio Bohemia. O to skličující je i fakt, že i přes to že studio našlo způsob, jak tento problém řešit díky úzké spolupráci s předními médii, nelze mu zcela zabránit. „Vidíme, že mnozí z vás aktivně pomáhají taková videa vyvracet na různých sociálních sítích, a my vám za to děkujeme.“

Arma 3 se odehrává ve fiktivním konfliktu v roce 2035, nabízí však sadu modifikačních nástrojů, které uživatelům umožňují vytvářet a sdílet vlastní vojenské scénáře, zbraně, vozidla a herní režimy. Podle společnosti Bohemia je v současné době prostřednictvím služby Steam Workshop k dispozici ke stažení více než 20 000 modů pro hru Arma 3. Další fakt,který se sluší zmínit je masová obliba tohoto českého skvostu. Na platformě Steam si titul drží stabilní hodnocení 91 % a to již řadu let a nová kladná hodnocení stále rostou. 

Nejnovější video, ke kterému byla Arma 3 zneužita se začalo šířit na Twitteru a zobrazuje ukazuje dva vrtulníky sestřelené raketami, spolu s tvrzením, že ukazuje skutečné záběry izraelských vrtulníků sestřelených silami Hamásu.

Agentura Reuters však vystopovala, že video pochází z účtu na YouTube, kde bylo zveřejněno několik dní před tím, než Hamás 7. října zahájil překvapivý útok na Izrael z Gazy. V tomto aspektu společnost Bohemia již dříve zveřejnila blog, který obsahuje seznam kontrolních mechanismů, které lze použít k odlišení herních videí od skutečných záběrů.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.