Co těžila PS4 farma na Ukrajině?

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU, ukrajinsky: Služba bezpeki Ukrajiny) odhalila ve Vinnici (jihozápadně od Kyjeva) údajně nelegální farmu, která měla podle úvodní zprávy těžit pomocí konzolí PlayStation 4 kryptoměny. Ukrajinský portál Delo.ua nicméně přišel s jiným vysvětlením, podle nějž farma měla těžit kartičky do hry FIFA.

Obchod s digitálním obsahem

Farma, v níž bylo zabaveno celkem 5000 kusů počítačového vybavení (z toho 3800 konzolí), se nacházela v bývalém skladu společnosti Vinnicaoblenergo a měla nelegálně odebírat elektřinu z jejích sítí. Původní podezření bylo na těžbu kryptoměn. Na jedné z fotografií z místa jsou však vidět DVD disky vysunuté z konzolí. Ty jsou sice na snímku příliš malé, než aby se dalo s jistotou rozeznat, o které hry se jedná, vzniklo však podezření, že šlo o těžbu karet (hráčů) do režimu Ultimate Team ve fotbalovém simulátoru FIFA. K těm se jde dostat jak pomocí placených lootboxů, tak pouhým hraním, a právě umělé hraní pomocí botů mohlo sloužit k těžbě herní měny nebo karet. Následně pak zřejmě byly účty s tímto digitálním majetkem prodávány.

Případ na hraně herní etiky lze srovnat s prodejem cheatů do her, jehož se dopustila cheaterská mafie v Číně: o tom jsme informovali v dubnu. Proti této skupině tehdy zakročila čínská policie.

Zdroje: delo.ua, Kotaku

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn