Sony - Cover

Co těžila PS4 farma na Ukrajině?

19. 7. 2021
 

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU, ukrajinsky: Služba bezpeki Ukrajiny) odhalila ve Vinnici (jihozápadně od Kyjeva) údajně nelegální PS4 farmu, která měla podle úvodní zprávy těžit pomocí konzolí PlayStation 4 kryptoměny. Ukrajinský portál Delo.ua nicméně přišel s jiným vysvětlením, podle nějž PS4 farma měla těžit kartičky do hry FIFA.

Obchod s digitálním obsahem

PS4 farma, v níž bylo zabaveno celkem 5000 kusů počítačového vybavení (z toho 3800 konzolí), se nacházela v bývalém skladu společnosti Vinnicaoblenergo a měla nelegálně odebírat elektřinu z jejích sítí. Původní podezření bylo na těžbu kryptoměn. Na jedné z fotografií z místa jsou však vidět DVD disky vysunuté z konzolí. Ty jsou sice na snímku příliš malé, než aby se dalo s jistotou rozeznat, o které hry se jedná, vzniklo však podezření, že šlo o těžbu karet (hráčů) do režimu Ultimate Team ve fotbalovém simulátoru FIFA. K těm se jde dostat jak pomocí placených lootboxů, tak pouhým hraním, a právě umělé hraní pomocí botů mohlo sloužit k těžbě herní měny nebo karet. Následně pak zřejmě byly účty s tímto digitálním majetkem prodávány.

Případ na hraně herní etiky lze srovnat s prodejem cheatů do her, jehož se dopustila cheaterská mafie v Číně: o tom jsme informovali v dubnu. Proti této skupině tehdy zakročila čínská policie.

Zdroje: delo.ua, Kotaku

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.