Come Home - náhled

Come Home – ženy po mně letí jako pes po mase

4. 11. 2022
 

Po více než deseti měsících jsem se odhodlala k zrecenzování dalšího erotického titulu. Co mě ale děsí, je fakt, že mě tento žánr snad asi začíná bavit a možná i fascinovat. Jednoduše řečeno, dobře zpracované erotické novely prostě mají něco do sebe a dokáží docela hladce zabavit, což jsem kvůli svým hloupým předsudkům nečekala. Tentokrát jsem se rozhodla pro free-to-play počin nesoucí název Come Home, na kterém pracuje pouze jeden člověk. Tento titul vyšel v předběžném přístupu zhruba před rokem a pravidelně do něj vychází aktualizace se zcela novým obsahem.

Bohem obdařený se vrací domů

V téměř každé erotické novele máte možnost pojmenovat si svoji hlavní postavu, a tak můj milý chlapec dostal opět velice „originální“ jméno, a to William. William poslední tři roky studoval na univerzitě v Brazílii a teď se vrací zpět domů do svého rodného městečka. Nevrací se ale jen tak bezdůvodně, vaše nevlastní matka vás požádala, abyste se vrátili, jelikož váš otec jako by se vypařil z povrchu zemského. Po návratu do rodného města tedy začíná dobrodružství, o kterém by se vám snad ani nezdálo. Will se samozřejmě snaží zjistit, co se stalo jeho otci, nicméně během toho také velice intimně poznává snad všechny ženy v tomto městě, bez ohledu na rodinné vazby či věk. Náš chlapec je totiž jak jinak než velice pohledný, chytrý, svalnatý, a ještě k tomu bohem obdařený. Ženy vám ke kolenou jen padají, téměř bez jakékoliv vaší snahy. Ach, kéž by reálný sexuální život byl tak jednoduchý, že ano?

Žena sem, žena tam a jeden muž jako bonus

Will má docela štěstí, jelikož v jeho rodném městě jsou doopravdy krásné ženy, a že jich je požehnaně. Come Home nabízí až 20 herních postav, se kterými můžete různými způsoby navazovat vztahy. Konkrétně se jedná o 19 žen a jako bonus titul nabízí i sexuální vztah s docela pohledným baristou. Pevně tedy věřím, že každý si zde najde to svoje. Fantazírujete rádi o sexu s učitelkou nebo starší ženou? Není problém, Come Home vám doopravdy splní téměř všechny vaše touhy. Pravdou ale je, že k takovým chlupatým poutům či bičíku jsem se opět nedostala, což mě udivuje, jelikož se přece jen jedná o docela běžné sexuální hračky. Na druhou stranu jsem zase nečekala, že jedna z postav se přede mnou objeví s oušky a ocáskem zaraženým… no, vy víte kde, nebo že při sexuálním aktu s jednou z mých učitelek nás bude nadšeně sledovat její manžel.

Preference

Come Home vám docela často nechá volnou ruku a vy se tak můžete rozhodnout, jak zrovna chcete strávit svůj čas. Samozřejmě během týdne musíte pravidelně chodit do práce a školy, nicméně věřte mi, že i zde se dobře zabavíte. Jak svůj čas strávíte ve svých volných chvílích, je tedy jen na vás, stejně tak jako volba postavy, se kterou zrovna chcete prohlubovat svůj vztah. Na mapě města vždy vidíte, kde se kdo zrovna nachází a zda zde je možná nějaká nová interakce s touto osobou. Každý vztah s určitou postavou se totiž vyvíjí naprosto jinak a vždy je něčím originální. Třeba krásná Mari vás pozve k sobě domů snad až po třetím rande, nicméně taková slečna v parku si to s vámi rozdá téměř okamžitě.

Karta postav

V momentě, kdy se nacházíte v rozhraní mapy a rozhodujete se, kam zrovna zamíříte, máte i možnost se podívat na váš herní postup se všemi postavami. Vidíte zde, jak velkou náklonnost k vám určité ženy či pan barista chovají a jak daleko jste se v jejich příběhu zatím dopracovali. Pokud si určitou postavu rozkliknete, můžete si různé scény s ní nechat kdykoliv znovu přehrát, což věřím, že někteří hráči určitě ocení.
Určitě se také ptáte, zda musíte interagovat se všemi herními postavami, a odpověď je samozřejmě ne. Každý má své preference a je zbytečné, abyste rozvíjeli jakýkoliv vztah s někým, kdo se vám nezdá atraktivní či zajímavý. Jednoduše stačí takovou postavu v kartě postav „odsrdíčkovat“ a ona se nadále téměř nebude objevovat ve hře, pouze v hlavní příběhové linii, kterou je hledání vašeho otce.

Máte rádi drama?

Pokud ano, musím vás zklamat, Come Home téměř žádné drama nenabízí, což mě docela zamrzelo. Ať už udržujete intimní vztah s pěti či desíti postavami zároveň, nikdy se nestane, že by vás vaše třetí přítelkyně načapala s tou osmou. A pokud náhodou ano, situace se vlastně vyřeší sama a samozřejmě se vše urovná ve váš prospěch. Chápu, že většina hráčů o žárlivé scény nejspíše ani nestojí, nicméně já jsem žena, já mám samozřejmě ráda špetku toho dramatu a dle mého by to titul možná o trochu více okořenilo. Dále si zde ve volbě dialozích nemusíte dávat pozor na pusu, ať už řeknete či uděláte cokoliv, nikdy to nebude mít žádné špatné následky pro vás.

Let’s talk about sex, baby

Teď se přesuňme k těm žhavým sexuálním scénám, kvůli kterým zde nejspíše všichni jste. Vizuální provedení nahých těl jsou, řekla bych, slušně zpracovaná a určitě neurazí. Samotné intimní hrátky jsou bohužel spíše jednoduše provedené a úplně se moc ničím neliší od ostatních průměrných erotických novel, nicméně aspoň máte možnost vybírat si z několika sexuálních poloh. Co ale titul nenabízí a myslím si, že to je veliká škoda, je jakékoliv doprovodné audio během divokých hrátek. Vzdychání, stenání ani výkřiky rozkoše vám Come Home nenabídne, což bohužel u erotického žánru není výjimkou. Tvůrci jaksi zapomínají, o jak důležitý detail se vlastně jedná.

Come Home dle mého patří mezí ty lepší erotické tituly, jelikož nabízí spoustu herních postav, díky kterým si každý hráč najde to své libido. Hlavní příběh a stejně tak vedlejší linky různých postav určitě nejsou k zahození a dokáží víceméně udržet vaši pozornost. Průměrné sexuální scény a absence audia u nich jsou bohužel největší vadou na kráse tohoto počinu. Na druhou stranu se bavíme o free-to-play titulu, a tak přece nemůžeme očekávat zázraky.

Klady
 • poměrně zajímavý příběh
 • spousta postav se svým vlastním vedlejším příběhem
 • volba vašich preferencí
 • vizuální zpracování
 • možnost rozhodování, kde a s kým strávíte svůj čas
 • možnost si znovu přehrát téměř jakékoliv scény
Zápory
 • absence audia při sexuální scénách
 • žádné minihry
 • málo sexuálních hraček či pomůcek
 • průměrné sexuální scény
Platforma PC
 • Datum vydání 15.10.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.