Cyberpunk 2077 – Night City

Cyberpunk 2077 jde na dračku!

30. 9. 2022
Zdroj náhledu: CD PROJEKT RED

Během posledních pár dní jsme informovali, že si akční RPG polského studia CD Projekt, Cyberpunk 2077, u hráčů vede skutečně velmi dobře a trhá rekordy stanovené výborným Zaklínačem 3. V jednu chvíli se do Night City podívalo přes 130 tisíc hráčů, což je o třicet tisíc více, než čím se mohl chlubit sám velký Geralt z Rivie. Příval nejen nových fanoušků se odráží na samotných prodejích a CD Projekt hlásí dosažení milníku dvaceti milionů celosvětově prodaných kopií hry. Přitom ještě během dubna se prodeje pohybovaly okolo osmnácti milionů.

Za tento zvýšený zájem jednak mohou nejnovější updaty společně s novým obsahem, ale hlavní zásluha se připisuje velmi dobře hodnocené seriálové adaptaci Cyberpunk: Edgerunners, která si například na portálu ČSFD drží hodnocení 86 %. Zřejmě to je právě animovaný seriál, který dokázal nalákat hráče zpět do Night City k prozkoumání každého tajemství a zákoutí. Dá se předpokládat, že čísla i nadále prudce porostou, zejména během příštího roku, kdy má vyjít expanze Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.