Sonic Frontiers – skok

Další nálož ukázek ze Sonic Frontiers

5. 9. 2022
Zdroj náhledu: @Sonic_Frontier

Sonic Frontiers vychází už za dva měsíce a vývojáři ze Sonic Team rozhodně nešetří s dalšími ukázkami přímo ze hry. Kromě trailerů nám také objasňují role některých postav a lehce naznačují přidaný obsah. Nová ukázka nám blíže prezentuje pouštní oblast Ares Island, ve které se Sonic střetává s jedním nepřítelem za druhým. Boj a několik schopností modrého rychlíka následuje střet s bossem, známým jako Sumo, proti kterému lze vidět Cyloop v plné síle. Trailer od IGN Japan dále obsahuje záběry na jednu z rozsáhlých úrovní Cyber Space, ve které si hráč bude moct zvolit mezi několika spletitými cestami k dosažení cíle. Několik fanoušků naráží na podobnost s úrovní Speed Highway ze hry Sonic Adventure. V neposlední řadě lze vidět také oblast ostrova Kronos, na kterém hráči najdou roztomilé postavy Kocos.

Právě s Kocos má být údajně úzce spjata Amy Rose, jak tvrdí japonský web Gamer, jehož dojmy vycházejí z hratelné demoverze během Gamescomu. Amy má mít zásadní roli při hledání těchto tvorů. Ti se údajně ztratili po různých lokacích a hráč je bude moct nalézt pomocí zvonění větru, jakmile bude poblíž. Amy, jakmile bude osvobozena z kyberprostoru, s Kocos bude moct komunikovat. Ukázány byly dvě jedinečné postavy Kocos, z nichž jedna je známá jako Starší a druhá jako Poustevník. Tito dva mohou Sonicovi zlepšit schopnosti – Poustevník zvýší útok a obranu, zatímco Starší může zvýšit kapacitu nasbíraných prstenů a Sonicovu rychlost. Druhá oblast hry, Ares Island, je z velké části pokryta pískem, ale i zde se nacházejí oázy a časté písečné bouře.

Podle portugalského webu The Enemy, jehož redaktoři si taktéž na Gamescomu vyzkoušeli demo, se právě zde má nacházet červený ježura Knuckles. Na písečném ostrově Ares se nacházejí starověké ruiny, v jejichž blízkosti se má odehrávat další záchranná mise. Zatímco Amy z kyberprostoru zachráníte už v první lokaci, Knuckles na vás bude čekat až o úroveň dál. Článek také popisuje souboj s bossem, jehož tvar připomíná žraloka, s několika quick-time eventy, aby na jeho ocasu mohl Sonic jezdit. Druhou zajímavou informací, jíž článek věnuje dost pozornosti, je jev v naprosto náhodných bodech, známý jako Starfall. Popis udává, že se jedná o minihru, během níž musí Sonic sbírat úlomky hvězd určité barvy, než se změní. Tato událost údajně může způsobit oživení nepřátel.

Sonic Frontiers vyjde 8. listopadu na PC, PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.