Dark and Darker – náhledový obrázek

Dark and Darker obsadilo první příčky nejhranějších her na Steamu

17. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

V rámci pravidelné události Steam Next Fest si hráči mohli vyzkoušet demoverzi titulu Dark and Darker, jenž se od svého spuštění může chlubit více než 100 000 hráči. K dnešnímu dni obsazuje 13. příčku nejhranějších her na Steamu.

Bezplatná ukázka zprostředkovává základní povědomí o herním modelu podobajícímu se zahraničnímu D&D. První osoba ruku v ruce s retro atmosférou vrátí lecjaké hráče do dětských let.

Vývojář Ironmace ji popisuje jako „neúprosné hardcore fantasy FPS dungeon PvPvE dobrodružství“.

Ve hře zamíříte do hlubin starověké citadely, hledat tajemné poklady, na nichž lze posléze vydělat v krčmách. Navíc je pak o čem vyprávět svým stolovníkům.

Nejste jediní, kdož se snaží najít poklad a střádat příběhy, na lov se vydávají i další hrdinové.

Vaše dobrodružství je omezeno časem, který ztělesňuje rostoucí temnota. Pohlcení tedy znamená váš konec včetně ztráty nahrabané kořisti. Při svém prvním dobrodružství proto nemějte příliš velké oči. Pochopíme však, když budete mít velké oči před prvním spuštěním Dark and Darker, jeho úspěch se totiž rovná náhlému venkovnímu výbuchu při nedělním rodinném obědě – všichni si přirozeně stoupnou k oknu.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.