dead space 2

Dead Space 2 remake opravdu nebyl zrušen… ani schválen

11. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Když se v roce 2021 objevily zprávy o remaku prvního Dead Space, většina fanoušků byla nadšená. Koneckonců šlo o renovaci kultovní legendy. Kromě radosti však někteří vyjadřovali i nesouhlas a obavy nad výběrem studia, které na něm mělo pracovat, tedy EA Motive. Přece jen šlo o společnost, která měla na svém herním kontě titul Star Wars: Squadrons a navíc se podílela na hře Star Wars: Battlefront II. Klid na duši nepřidával ani fakt, že na vše bude dohlížet EA – všichni víme, jak to s jejich hrami bývá. Jak ale roky plynuly, EA Motive postupně uvolňovalo informace, aby fanoušky uklidnilo, a zároveň pořádalo živé vstupy, kde podrobně mluvilo o změnách (kupříkladu odstranění nahrávacích obrazovek), které se chystá zavést.

O dva roky později jsme se konečně mohli vrátit na palubu USG Ishimury. Přes všechny výtky a obavy, které se vyskytovaly, jsem musel v naší recenzi smeknout pomyslný klobouk před prací, kterou vývojáři ve studiu odvedli. Byla to bravurní práce, na níž bylo patrné, že na ji dělali opravdoví srdcaři. Remake Dead Space začal sklízet velmi pozitivní reakce jak od hráčů, tak od novinářů. Vzhledem k velkému úspěchu se postupně začaly objevovat úvahy, zda by EA Motive nechtělo předělat i další dva díly. Ostatně dávalo by to smysl. Již v minulosti se objevily zmínky o tom, že by vývojáři rádi předělali i další hry, pokud by o ně byl zájem a první Dead Space byl úspěšný. Přestože Motive nikdy nic oficiálně nepotvrdilo, fanoušci začali brát jejich slova natolik vážně, že začali žít v domnění, že se na remaku Dead Space 2 pracuje.

Je skutečně zrušen?

Někteří lidé začali dělat návrhy a přemýšlet o různých změnách, které by předělaná verze hry Dead Space 2 mohla přinést. První návrh na remake se objevil na Redditu, a to od fanouška s přezdívkou BigFella11445. Úprava se týkala jednoho nepřítele jménem Tormentor. Právě ten představuje jednu z hlavních překážek pro hlavního hrdinu Isaaca Clarka. Fanoušek naznačil, že by se druhý díl mohl více zaměřit na psychologický horor a udělat z Tormentora ještě větší hrozbu. Příspěvek vyvolal bouřlivou diskusi. Mnoho komentářů naznačovalo, že by mohl být stálým nepřítelem, který bude Isaaca pronásledovat po celou dobu. To ve výsledku nezní špatně a je možné, že se studio tímto návrhem nechá inspirovat, ale v nejbližší době se toho nedočkáme. Internetem začaly kolovat zprávy, že EA zrušilo tvorbu hry Dead Space 2 remake. Tuto informaci měl poskytnout spolehlivý informátor, který měl pravděpodobně blízko k vývojářům hry. Netřeba dodávat, jakou smršť negativních reakcí tato zpráva vyvolala. Je to však skutečně pravda?

Odpověď na tuto otázku poskytl renomovaný novinář Jason Schreier z časopisu Bloomberg, který kontaktoval vlastní zdroje. „Po dokončení remaku hry Dead Space, který vyšel v lednu 2023, strávil malý tým v dceřiné společnosti Electronic Arts Motive několik měsíců brainstormingem nad nápady na nový díl série.Tyto plány však nikdy nedostaly zelenou a ztroskotaly dříve, než se mohly dostat příliš daleko.Od loňského léta tento tým místo toho zkoumá jiné nápady, zatímco většina vývojářů, kteří na Dead Space pracovali, se přesunula k jiným projektům.“ Schreier navíc na svém Twitteru v komentátorské sekci uvádí, že Dead Space 2 remake „nejenže nikdy nedostal zelenou, ale vedoucí projektu chtěli vytvořit zcela novou hru, ne další remake.“

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.