Dead Space Náhled

Dead Space se dočká remaku

2. 7. 2021
Zdroj náhledu: ea.com/dead-space

Dead Space (2008–2013) byla série sci-fi hororových her ze třetí osoby, za kterou stálo studio Visceral Games. Hráč v nich zaujímal roli lodního inženýra Isaaca Clarka a snažil se s pomocí arzenálu těžebních nástrojů přežít zombie apokalypsu. Třebaže hry byly dobře přijímány kritikou i hráči, prodeje byly poměrně nízké, a tak EA v roce 2013 další vývoj série ukončila. Různé nepotvrzené dohady o remasteru či remaku prvního dílu kolovaly mezi fanoušky již od minulého roku, ale až teď jsme se dočkali prvních oficiálních informací.

Co prozatím víme

Včera, prvního července, přinesl server VentureBeat potvrzení předchozích fám. Nový Dead Space pod záštitou EA vyvíjí Motive Studios, které stálo za hrou Star Wars: Squadrons a podílelo se na Star Wars: Battlefront II. Podle dostupných informací má být celkový přístup inspirován komerčně úspěšným remakem hry Resident Evil 2 – tedy základní kostra hry zůstane stejná, avšak grafika, zvuky i herní mechaniky se dočkají větších či menších změn. Třebaže o žádných zásazích do příběhu se prozatím nemluví, slovo „reboot“ v této souvislosti je důvodem k opatrnosti.

Dead Space – Promo obrázek
Zdroj: ea.com/dead-space

Informací je v současné době velmi málo. Podle serveru Game Rant by měla hra být oficiálně odhalena 22. 7. na akci EA Play, kde bychom se tedy mohli dozvědět víc. Zároveň však upozorňuje, že toto jsou jen spekulace založené na předchozích únicích, a tak ani toto datum není jisté. Za pozornost stojí také oficiální účet série na Youtube – ten po osmi letech bez aktivity náhle změnil profilový obrázek, což někteří fanoušci berou jako předzvěst dalších možných ohlášení. Není proto vyloučeno, že se něco objeví i zde.

Pro puristy, kteří měli rádi Dead Space, ale nemusí remaky, připomínáme ještě připravovanou hru The Callisto Protocol. Tu vyvíjí Striking Distance Studios, do kterého po zrušení Visceral Games přesídlila část tvůrců z původní série. Datum vydání je předběžně stanoveno na rok 2022, ale už nyní se objevují první promo materiály na oficiální stránce hry.

Zdroj: venturebeat.com, gamerant.com

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.