Dead Space 2 – logiáš

Dead Space 2: fanoušci navrhují změny

13. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Fanoušci Dead Space chtějí v případném remaku druhého dílu velké změny. O druhém díle sice nebylo nic oznámeno, ale remake prvního Dead Space sklidil mnoho úspěchů za věrnost originálu i za některé doplňky, co vylepšují hratelnost a příběh titulu.

Společnost EA by mohla tento úspěch využít k posouzení poptávky po remaku Dead Space 2 a Dead Space 3. V tomto případě by Electronic Arts mohlo vyhodnotit zpětnou vazbu ze strany fanoušků. Díky tomu by zjistilo, jaké z provedených změn by se dočkaly příznivého ohlasu. O možnostech vylepšení těchto dvou pokračování už fanoušci dávno spekulovali.

První návrh na změnu zveřejnil na Redditu fanoušek jménem BigFella11445 a týkala se velkého nekromorfa zvaného Tormentor. Toto monstrum je jednou z prvních velkých překážek pro hlavního hrdinu Isaaca Clarka v Dead Space 2. Fanoušek teoretizoval, že by se druhý díl mohl ubírat více směrem psychologického hororu a učinit z Tormentora mnohem větší hrozbu.

Tento příspěvek vyvolal vášnivou diskuzi. Mnoho komentářů naznačovalo, že by Tormentor mohl být konstantním nepřítelem, jenž bude Isaaca pronásledovat po celou dobu. Stejně jako se EA Motive snažila dát původní hře hloubku přepracováním obsazení, díky němuž působilo organicky, možná by se totéž dalo udělat i s nepřáteli a jejich interakcí s hráčem, což by rozhodně nebylo špatné. Otázkou ovšem je, zda k remakům vůbec dojde. Remake druhého dílu by mohl vycházet z první hry a provést jen několik málo změn. Předělávka třetího by však vyžadovala radikálnější změny, aby se zabránilo prvkům, které činí tento titul tak kontroverzním.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.