Death Stranding – úvodka

Death Stranding 2 exkluzivně pro PlayStation?

3. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Death Stranding je titul, který rozdělil hráčské publikum. Ne proto, že by byl špatný, nýbrž z toho důvodu, že se v něm ujmete role posla – ne každému se tento koncept zamlouvá. Úspěch tohoto díla však upevnil pozici Kojima Productions jako schopného studia, které stojí na vlastních nohou, a Hideo vytřel zrak svému bývalému studiu Konami.

Hideo je také známý tím, že o svých projektech nemluví na veřejnosti. Mnoho fanoušků proto začalo diskutovat o tom, zda se vůbec dočkají druhého dílu. Mezitím se objevily různé informace, které naznačují, že se na novém dílu pracuje, přičemž největší potvrzení je přeřeknutí herce Normana Reeduse.

Zdroj: Kojima Productions

Později se objevily zprávy, že Hideo přešel ke společnosti Xbox, protože ho Sony odmítla. Tato tvrzení se alespoň částečně potvrdila, když Hideo Kodžima na konferenci Xboxu a Bethesdy oznámil, že ve spolupráci s Xbox Game Studios pracuje na novém titulu – mnozí automaticky předpokládali, že půjde o Death Stranding 2.

Na veletrhu Tokyo Game Show 2022 se pak objevil záhadný plakát s hollywoodskou herečkou Elle Fanning a mnozí spekulovali, že by se mohlo jednat o Death Stranding 2, soudě podle loga ve spodní části plakátu.

Nyní se objevily další informace, které ukazují zcela jiný pohled. Podle leakera DuskGolem je Death Stranding 2 skutečně v aktivním vývoji, ale ne pod Xboxem, jak si mnozí mysleli, nýbrž pod Sony, které údajně Hidea odmítlo. DuskGolem tvrdí, že hra bude exkluzivní pro PlayStation a že interní kódové označení je Ocean, což by mohlo – ale taky nemuselo – naznačovat, že hra bude mít mechaniku založenou na oceánu. Dodal také, že předmětem dohody Kojima Productions s Xboxem nikdy nebyl Death Stranding 2 a že se studio ještě nerozhodlo, zda bude mít po vydání hry exkluzivní smlouvu se Sony.

Podle některých názorů by pokračování Death Stranding nepřineslo nic dobrého, existují ovšem argumenty, proč se zaměřit na zcela nový prvek. Cestování po souši se první Death Stranding věnovalo poměrně hodně, to je jisté, ale kódové označení pokračování (které nemusí nic znamenat) by se dalo interpretovat tak, že se Kojima Productions snaží vytvořit dobrodružnou hru, která bude celá o cestování po moři. Tato tvrzení je samozřejmě nutno brát s rezervou, protože Hideo je zatím oficiálně nepotvrdil.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.