Everdell – úvodka

Desková hra Everdell dostává videoherní podobu

4. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Everdell je jedním z nejpopulárnějších projektů od BoardGameGeeku, proto nikoho nepřekvapí, že právě tato desková hra, jako jedna z dalších, dostala digitální podobu ve formě videohry. Po vzoru oblíbených kousků, jako je například Wingspan (Na křídlech) a Gloomhaven, vychází Everdell na Steamu, kde si titul můžete zahrát už nyní. Za tímto projektem stojí zkušený tým studia Dire Wolf, který prozatím jasně nedokáže říct, zda se digitalizace dočká i několik rozšíření pro tuto deskovku. To ve většině případů záleží na prodejích. Na Steamu si Everdell můžete pořídit za 16,79 €, což je přibližně ¼ z ceny deskové hry.

Tato strategie s lesními zvířátky se těší velké oblibě také v našich končinách. Desková hra je v češtině distribuována pod názvem Divukraj společností REXhry. Hráči spolu musí interagovat, budovat vlastní lesní městečko, logicky přemýšlet a především strategicky uvažovat. Přesto je Everdell chválen za jednoduchá a lehce pochopitelná pravidla, hromadu herních mechanik a mnoho možností taktizování. Po uplynutí čtyř ročních období vyhrává to městečko s nejvíce body. K dispozici je multiplayerový režim proti jiným hráčům, ale pokud si ještě dostatečně nevěříte, můžete své síly změřit s umělou inteligencí v různých výzvách.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.