Deskové hry

tlamainterier

Jak si půjčit deskovku

Rád hraju deskovky. Ideálně ty nejnovější. Rád je vybírám a kupuju. Jenom je nerad platím. Máte to taky tak? Jestli jste stejně jako já dospěli do bodu, kdy se podíváte na svoji sbírku her a dojde vám, že nemáte co hrát, zbývají vám dvě řešení – zamáčknete slzu sobě i svojí peněžence a půjdete si […]

16. 4. 2024
ArcheOlogic - desková hra

Desková hra ArcheOlogic – jak to město tehdy stavěli?

Čím jste se jako děti chtěli stát? Já měla až do střední školy jasno. Chtěla jsem být archeoložkou. Co si pamatuji, toužila jsem objevovat zapomenuté civilizace a zakopané poklady. Až pak mi táta prozradil, že v archeologii se v podstatě nedají vydělat žádné peníze.

16. 4. 2024
Kámen, zbraně, papír II - desková hra

Desková hra Kámen, zbraně, papír II – jak se staví hrad

Asi nikdo by mi nerozporoval, pokud bych za nejznámějšího českého autora deskových her označila Vlaadu Chvátila. Hned tři jeho hry (Through the Ages první i druhá edice a Mage Knight: Desková hra) patří mezi stovku nejlepších titulů dle uživatelů serveru BoardGameGeek.

11. 4. 2024
Listí – desková hra

Ve hře Listí se postaráte o zdraví lesa

Když před pěti lety vyšla velmi úspěšná enginebuildingová hra Na křídlech, spustila spolu s jen o méně úspěšnými Parky z téhož roku obrovský zájem o deskové hry s přírodní tematikou.

7. 4. 2024

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.