Kingdom Come Deliverance

Desková verze Kingdom Come: Deliverance nevznikne, i přes úspěšný crowdfunding

4. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Určitě si nyní říkáte, COŽE? Nejste sami. Brněnské studio Boardcubator, které stálo za velice úspěšným crowdfundingovým projektem deskové adaptace Kingdom Come: Deliverance, sdělilo fanouškům dost překvapivou a velice smutnou zprávu. Ukončili totiž samotný projekt a zároveň i vlastně své fungování. Důvod? Finance.

I když celá kampaň na platformě Gamefound byla úspěšná a vybrala více, než bylo požadovaných 100 tisíc eur (nakonec to bylo 318 tisíc eur), hra nakonec stejně nevznikne. Autoři totiž podle svých vlastních slov podcenili situaci i ambice celého projektu a už před spuštěním celé kampaně věděli, že by potřebovali na vydání hry 1,5 milionu eur. Celé studio Boardcubator tak proto končí.

Celý projekt byl nejspíš velmi velké sousto. Jeho cílem bylo posunout nepříliš oblíbený systém využívající mobilní aplikace na vyšší úroveň a nabídnout perfektní zážitek z hraní, obohacený o umělou inteligenci nebo dabované vyprávění. Recenzenti byli nadšení a kombinace deskovky s mobilní aplikací obměkčila i některé odpůrce.

Závěr je však stále smutný, desková verze nevznikne. Sám tým ještě potvrdil, že se pokusí vykřesat maximum z toho, co bude moci. Uvidíme tak, jak to celé dopadne. Přispěvatelé ale o peníze nepřijdou, i přes splnění cíle jim navržená částka nakonec stržena nebude.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.