Fortnite - 3. kapitola úvodka

Do hry Fortnite zamířila 1. sezóna 3. kapitoly a s ní i nová mapa a mnoho změn

7. 12. 2021
Zdroj náhledu: Epic games

Fortnite spustil po napínavém čekání konečně 1. sezónu 3. kapitoly, která přišla v neděli v 16 h. S třetí kapitolou tu máme i zcela nový ostrov, nové zbraně, battle pass, jehož součástí je Spider-Man, a mnohem více. Všechny tyto novinky tu pro vás rozebereme, abyste se mohli vrhnout do nové sezóny s výhodou oproti ostatním.

Ostrov z druhé kapitoly byl obrácen vzhůru nohama… doslova. Třetí kapitola Fortnite je nový začátek, který oživí hru jak pro nové hráče, tak stávající, a stejně tak se do hry mohou vrátit hráči, kteří ji dlouho nehráli. Objevujte lokace nového ostrova, získávejte vítězné koruny, plňte nové úkoly a odemykejte si nové předměty v battle passu. Nová kapitola je tu a přináší toho opravdu spoustu.

Zdroj: Epic Games

Novinky v battle passu

Jak již je zvykem, nová sezóna znamená nové postavy v battle passu. Jeho součástí je opět osm jedinečných postav, z nichž dvě jsou velmi očekávané: Marvel’s Spider-Man a Epicův hrdina The Foundation, který je ztvárněn populárním hercem Dwaynem Johnsonem (přezdívkou „The Rock“). Battle pass obsahuje tradičně sto úrovní k odemknutí a k tomu nějaké dodatečné odměny. Najdete tu také specifické questy pro postavy, které si odemknete, a za jejich plnění vám budou poskytnuta další kosmetická vylepšení. Vůbec poprvé můžete také získat battle pass XP i v jiných herních režimech, jako je Creative. V této sezóně se vrací XP milníky. Způsob získávání XP se celkově hodně liší od předešlé kapitoly, ale snaží se jít hráčům více napřed, aby bylo odemykání odměn ještě zábavnější. Stále však platí, že za jeden level dostanete pět hvězdiček, za něž si můžete odemknout odměny, které chcete nejdříve.

Zdroj: Epic Games

Zbraně a nové mechaniky

Všechny zbraně z minulé kapitoly jsou pryč. Nyní tu máme úplně čerstvou nabídku zbraní, která disponuje novými vylepšeními, jako je zaměřování z první osoby u assaultky a nový scope u sniperky. Mechaniky zbraní vám budou určitě povědomé, najdete tu např MK-Seven Assualt Rifle, která je dobrá především na větší vzdálenost a obsahuje nový zaměřovač. Dále je zde brokovnice Striker Pump, která dokáže způsobit nepřátelům velké poškození, a Stinger SMG, které rozdá spoustu střel do nepřátel v malém čase. Velkou změnou této sezóny je umožnění hráčům skluzu po povrchu, při klouzání můžete střílet nepřátele a vaši rychlost můžete zvýšit sjezdem z kopce dolů. Další novinkou jsou stany, které můžete vyhodit z inventáře a schovat si do nich zbraň pro příští zápas. Poslední vychytávkou, která určitě stojí za zmínku, jsou ruce Spider-Mana, které vám umožní používat pavučinu a houpat se kolem budov jako pořádný pavoučí superhrdina.

Zdroj: Epic Games

Změna ostrova

Ostrov zčásti zasáhla chladná zima, které si zde všimnete jako první, jelikož celá západní polovina je zimní biom se spoustou sněhu. Dále se můžete zastavit také v předměstském Greasy Grove, průmyslovém parku Logjam Lumberyard a dalších lokalitách.

Chcete teplejší počasí? Na východě ostrova jsou tropy s plážovými pobřežími, palmami a památkami. Přestože nepřátelské jednotky mají základny po celém ostrově, tropy jsou jejich domovem. Komplex jejich Svatyně se nachází přímo u pobřeží, odkud se vám naskytne pěkný pohled na kolosální sochu The Foundation.

Jako ještě teplejší počasí? Na jihu najdete poušť, jejíž některé části jsou zdobené sněhem. Tady se můžete vydat na závody v terénu na Chonker’s Speedway nebo si užívat útulné bydlení v Condo Canyon.

Zdroj: Epic Games

Počasí

V nové kapitole narazíme na velké bouře, které provází ničivá síla. Meteorologové předpovídají, že se do hry blíží více pohrom spojených s počasím. Později v této sezóně uvidíme účinky blesků a stáčení se dovnitř a ven z tornád.

Zdroj: Epic Games

Kdy končí 1. sezóna 3.kapitoly?

Jistě, tato sezóna teprve začala, ale je dobré vědět, jak dlouho bude pokračovat. Podle nabídky battle passu a neurčitých zdrojů tato sezóna poběží nejspíše do 19. března. To znamená, že druhá sezóna by mohla být zahájena opět v neděli, a to konkrétně 20. března 2022. Jako vždy se však konec sezóny může ještě změnit.


Článek pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.