Dread Delusion - úvod

Dread Delusion opouští předběžný přístup 

3. 5. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Dread Delusion, ano, konečně je to tu a hra po své největší aktualizaci v lednu brzy opustí předběžný přístup. Datum připadlo na 14. května letošního roku, takže stačí, když si počkáte už jen necelé dva týdny. Ke svému odchodu z předběžného přístupu na Steamu vydalo toto RPG s hororovou tematikou zasazené do otevřeného světa svůj nový teaser. A my se na něj teď společně podíváme. 

Za titulem Dread Delusion stojí vývojáři z Lovely Hellplace. Ti neustále do hry přidávali nový a nový materiál na její vylepšení. Tato hra se zaměřuje hodně na průzkum. Čiší z ní také inspirace starými dobrými RPGčkami z roku 2000 a pixelovými retro hrami. 

Dread Delusion vás zavede do světa, v němž je vše rozbité a na povrchu se drží tajemná kletba nemrtvých. Lidstvo tak nuceně přežívá na létajících kontinentech rozesetých po obloze. Vaším úkolem je najít způsob, jak svět opět navrátit do původního stavu. Projděte všechna tajemná místa od mauzoleí přes houbový les (kam na houby raději nechoďte) až po podivná města s ještě podivnějšími obyvateli. 

V tomto titulu naleznete nespočet podivných tvorů, jedinečných postav, mnoho výzev i spoustu pokladů, jež naplní vaše kapsičky až po okraj. Dread Delusion vám dovolí vylepšovat své vybavení pomocí alchymie (naučíte si i velmi mocná kouzla) a využití kovářství (přeměníte rezavou čepel na mistrovský meč). 

Nadcházející aktualizace 1.0 přinese hráčům naprosto nový svět s názvem Underlands. Takže se můžete těšit na nová města, další dungeony, úkoly, nepřátele i množství nových dialogů a loru a samozřejmě mnoho dalšího. 

Zdroj: Igdb.com

Pokud byste nechtěli čekat na plnou verzi a rádi byste si zahráli už teď, máte možnost si hru v předběžném přístupu zakoupit na Steamu. Cena titulu je necelých sedmnáct euro, což mi přijde celkem adekvátní. Pokud však vydržíte na letošní festival LudoNarraCon, máte možnost získat dvacetiprocentní slevu. Festival bude probíhat na platformě Steam v týdnu od 9. května do 16. května. A to už se vyplatí, dámy a pánové. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.