Dune Awakening logo oficial

Dune: Awakening - ovládnete Arrakis?

22. 6. 2024
Zdroj náhledu: Funcom

Oblíbený román Duna od Franka Herberta byl poprvé vydán v roce 1965 a tento sci-fi epos se za posledních padesát let dočkal řady pokračování a adaptací. Série se dočkala také řady videoherních adaptací, z nichž nejnovějším přírůstkem je strategie Dune: Spice Wars. Připravovaný titul Dune: Awakening byl poprvé odhalen během Gamescom Opening Night Live 2022. Dle potvrzených informací se bude jednat o survival MMO s otevřeným světem odehrávající se na planetě Arrakis. Za titulem stojí vývojářské studio Funcom, které představuje druhou ukázku Dune: Awakening Direct (viz níže).

Představení nabízí 30 minut podrobných rozhovorů a záběrů ze hry, které ukazují tvorbu postavy, strukturu serveru podobnou MMO, příběhové důsledky světa, kde se Paul Atreides nikdy nenarodil, a duchovní cestu, kterou hráč ve hře projde po stopách Fremenů.

Dune: Awakening, který vás zavede do oblíbeného univerza, navíc nedávno překonal hranici jednoho milionu v seznamu přání na Steamu. Vývojáři v tomto kontextu dodávají, že jejich titul vychází z vizuální a zvukové identity vytvořené Denisem Villeneuvem a nedávnými filmovými trháky společnosti Legendary a je hluboce zakořeněn v původním mistrovském díle Franka Herberta.

Hra vás vypustí na rozlehlou a otevřenou planetu Arrakis, zmítanou válkou, kde musíte přežít a usilovat o kontrolu nad kořením spolu se stovkami dalších hráčů.

Dune awakening 1

zdroj: Funcom

Alternativní příběh univerza pak využívá nedávno vydaný film Paula Atreida. Ten měl premiéru na Summer Game Festu a odhalil alternativní časovou linii, kterou Jessica Atreidová vytváří tím, že se rozhodne porodit dceru místo Paula, čímž zahájí kaskádovitý řetězec událostí. Paulova nepřítomnost vede k obrovskému mocenskému vakuu, do něhož se hráči vydají a vytvoří si vlastní příběh.

„Vytvořit pocit plynulého a propojeného světa bylo vždy jedním z našich cílů v Dune: Awakening,“ řekl Joel Bylos (kreativní ředitel Funcom). „Tuto strukturu jsme budovali s myšlenkou, aby se hra dala rozšiřovat, což je u jediné mapy obtížné. Myšlenka s pozemní mapou spočívá v tom, že nám umožňuje svět stále jen budovat a dávat hráčům nové prostory k prozkoumávání. Kdo ví, jak to bude vypadat za pět let?“Dune: Awakening nedávno vstoupila do uzavřené bety, která umožňuje přístup do širšího spektra hry od Hagga Basin až po konec hry v Deep Desert. Pokud byste měli zájem se této uzavřené bety zúčastnit, můžete tak učinit a zaregistrovat na oficiálních stránkách.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.