Dune awakening 1

Dune: Awakening se představuje v traileru s písečnými červy

26. 8. 2022
Zdroj náhledu: Funcom

MMO titul se survival prvky v otevřeném světě Arrakis s názvem Dune: Awakening byl nedávno odhalen během Gamescom Opening Night Live 2022. Oblíbený román Duna od Franka Herberta byl poprvé vydán v roce 1965 a tento sci-fi epos se za posledních 50 let dočkal řady pokračování a adaptací. Série se dočkala také řady videoherních adaptací, z nichž nejnovějším přírůstkem je strategie Dune: Spice Wars.

Zdroj: Funcom

Série Duna vypráví příběh Paula Atreida, mladého šlechtice, jehož otec se stane vládcem nepřátelské planety Arrakis. Planeta, označovaná také jako Duna, je téměř nehostinná, ale je ceněna pro vytoužené koření, které se tvoří v jejích nekonečných pouštích. Sám Frank Herbert napsal pět pokračování Duny a jeho syn Brian Herbert ságu dále rozšířil o další díly. Filmová adaptace první knihy, kterou v roce 2021 natočil Denis Villeneuve, vzbudila o Dunu opětovný zájem a v budoucnu by měl režisér uvést další film. Vydavatel Funcom nedávno teasoval akční hru o přežití v Duně a nyní bylo Dune: Awakening oficiálně odhaleno.

Oficiální oznamovací trailer ke během Gamescom Opening Night Live 2022 zveřejnila společnost Funcom na serveru YouTube. Otevřená MMO hra o přežití, inspirovaná mistrovským dílem Franka Herberta a filmovou adaptací Denise Villeneuvea, umožní hráčům prozkoumávat Arrakis společně s ostatními. Titul bude kombinovat drsnost her o přežití se sociální interaktivitou her pro více hráčů a umožní hráčům společně prozkoumávat rozsáhlý společný svět. Ve hře se hráči vypracují z přeživších na vládce, když budou budovat přístřeší, sklízet koření a chránit své území před ostatními hráči.

Vzhledem k tématům obsaženým v původním románu Franka Herberta se zdá být strategie a videohra o přežití Dune jasným způsobem, jak tuto sci-fi ságu adaptovat. Hra bude tyto prvky obsahovat, ale titul vytvoří také masivně multiplayerovou verzi Arrakisu, která zásadně změní zážitek. Prvek MMO pravděpodobně dodá cestě každého hráče velkou hloubku, přičemž uživatelé budou moci buď spojit své síly, aby přežili, nebo soupeřit o kontrolu nad cenným kořením Arrakisu. Žádný gameplay zatím nebyl ukázán, ale nechvalně proslulí píseční červi Duny nepochybně učiní průzkum také mimořádně nebezpečným. 

Dune: Awakening slibuje rozsáhlou a autentickou verzi Arrakisu, ve které mohou hráči přežít a prosperovat. Filmový trailer představený na Gamescomu neobsahuje žádný skutečný gameplay, ale zahrnuje pohled na charakteristické písečné červy. Planeta Arrakis je nechvalně proslulá svou nepřátelskostí a nevlídným prostředím k přežití. V tomto nelítostném světě se hráči budou moci vypracovat z obyčejného přeživšího na profesionálního sběrače koření.Titul vyjde pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Zdroj: screenrant.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.