Project Cars 2 - náhled

EA ruší závodní sérii Project Cars

9. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Tým stojící za vývojem série Project Cars bude v případě potřeby přesunut na jiné projekty od EA.

Série Project Cars má za sebou celkem tři díly, přičemž ten poslední se po úspěchu dvou předchozích nijak nepředvedl. Rozhodně ne v pozitivním světle. Jestli toto byl důvod ke zrušení, není jasné, nicméně EA uvádí, že nevěří v úspěšnost série a také prý koncept Project Cars nezapadne do zbytku závodního portfolia vydavatele. EA tak po akvizici Codemasters, který Slightly Mad Studios vlastnil, zatlouklo další, řekl bych, pomyslný hřebíček do rakve. Osobně si totiž myslím, že by si série dokázala dalším kvalitním dílem reputaci značným způsobem napravit.„Dnes jsme interně oznámili aktualizaci našeho závodního portfolia. Po vyhodnocení dalšího titulu Project Cars a jeho dlouhodobého růstového potenciálu jsme se rozhodli veškerý vývoj zastavit a soustředit se na jiné série, v nichž vidíme budoucnost a dokážeme vytvořit zážitky, které si fanoušci zamilují,“ uvedlo EA pro server GamesIndustry.biz.

Všichni původní vývojáři Project Cars by dle slov vydavatele měli najít uplatnění v jiných hrách vydavatele. Do jaké série Slightly Mad Studios naskočí, však není jasné. Může to být například série WRC, kterou od příštího roku EA vlastní. Tím se také otvírá jedinečná možnost pro Microsoft a jeho další pokračování série Forza Motorsport, pro niž byl Project Cars konkurencí.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.