EA ruší závodní sérii Project Cars

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Tým stojící za vývojem série Project Cars bude v případě potřeby přesunut na jiné projekty od EA.

Série Project Cars má za sebou celkem tři díly, přičemž ten poslední se po úspěchu dvou předchozích nijak nepředvedl. Rozhodně ne v pozitivním světle. Jestli toto byl důvod ke zrušení, není jasné, nicméně EA uvádí, že nevěří v úspěšnost série a také prý koncept Project Cars nezapadne do zbytku závodního portfolia vydavatele. EA tak po akvizici Codemasters, který Slightly Mad Studios vlastnil, zatlouklo další, řekl bych, pomyslný hřebíček do rakve. Osobně si totiž myslím, že by si série dokázala dalším kvalitním dílem reputaci značným způsobem napravit.

„Dnes jsme interně oznámili aktualizaci našeho závodního portfolia. Po vyhodnocení dalšího titulu Project Cars a jeho dlouhodobého růstového potenciálu jsme se rozhodli veškerý vývoj zastavit a soustředit se na jiné série, v nichž vidíme budoucnost a dokážeme vytvořit zážitky, které si fanoušci zamilují,“ uvedlo EA pro server GamesIndustry.biz.

Všichni původní vývojáři Project Cars by dle slov vydavatele měli najít uplatnění v jiných hrách vydavatele. Do jaké série Slightly Mad Studios naskočí, však není jasné. Může to být například série WRC, kterou od příštího roku EA vlastní. Tím se také otvírá jedinečná možnost pro Microsoft a jeho další pokračování série Forza Motorsport, pro niž byl Project Cars konkurencí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn