Saints Row - střelba

Embracer Group zažívá velmi špatný rok

17. 11. 2023
Zdroj náhledu: Volition

Restrukturalizace společnosti Embracer Group je v současné době asi jedna z nejsledovanějších kauz v celém herním průmyslu. Ostatně i my jsme kolem této kauzy vydali již několik článků, a jak se tak zdá, rozhodně nebyly poslední. Dnes totiž k investorům a akcionářům promluvil samotný generální ředitel společnosti Lars Wingefors. Kvůli zrušení obchodu se Savvy Games Group v hodnotě dvou miliard dolarů se dle jeho slov firma ocitla v jednom z nejhorších roků v celé historii.

Embracer Group byla původně dosti výdělečná a prosperující společnost, od níž se tak nějak očekával neustálý růst a tím spojené zvyšování zisků. Tento sen se však rozplynul v květnu letošního roku, kdy padlo tzv. strategické partnerství se saúdskoarabskou Savvy Games Group, která toto partnerství na poslední chvíli vypověděla. Kvůli tomu sáhl v červnu Embracer Group k tzv. restrukturalizaci s cílem postavit společnost opět na nohy a zajistit jí výdělečnost. Přesně tento důvod stál za uzavřením několika herních studií, včetně Volitionu, autorů slavné série Saints Row, ale i za zrušením několika stovek pracovních míst. Konkrétně přišlo k dnešnímu dni o práci 900 zaměstnanců, což je přibližně 5 % celkové pracovní síly. Důležité je zmínit, že toto číslo ukazuje celkový počet propuštěných zaměstnanců za druhé čtvrtletí, tedy v období od července do září letošního roku.

Bohužel, jak se zdá, restrukturalizace tím ani zdaleka nekončí a Embracer Group bude zřejmě nucena sáhnout k dalším nutným opatřením, která dále povedou ke snižování počtu zaměstnanců a dost možná i k dalšímu zavírání herních studií. Přes to všechno však společnost vykazovala ve druhém čtvrtletí o 13 % vyšší zisky ve srovnání s předchozím obdobím. Mírně vzrostly také celkové tržby, a to přibližně o 36 milionů dolarů za první a druhé čtvrtletí letošního roku. Společnost si dále dala za cíl snížit svůj dluh ze současných 1,4 miliard dolarů na polovinu, tedy v přepočtu 750 až 770 milionů dolarů do konce fiskálního roku.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.