Dvě postapokalyptické hry zdarma na Epic Games Store

16. 11. 2023
 

Uběhl další týden a stejně jako každý čtvrtek nás Epic Games Store obdaruje nějakou tou hrou zdarma. Tentokrát si do svých knihoven můžete přidat hned dvě postapokalyptické videohry: Earthlock a Surviving the Aftermath.

Earthlock

Earthlock je dobrodružné tahové RPG od indie studia Snowcastle Games. Titul je inspirovaný klasickými 3D RPG hrami z konce 90. let a přenese vás do světa názvem Umbra. Vlivem apokalyptické události v minulosti se bohužel tato planeta přestala otáčet, a proto je většina její plochy zcela neobyvatelná. Část je spalována žhnoucím sluncem, druhá je zas navždy zamrzlá. Vaším úkolem je dát dohromady tým různorodých hrdinů, jejichž schopnosti se doplňují, prozkoumat zapomenutá místa, pořádně se vybavit a nečeká vás nic menšího než záchrana celé starobylé civilizace. Jedná se o tahovku s nelineárním příběhem, která využívá dva styly vašich vašich postav: prvním je bojovník používající munici pro přímé útoky, druhou pak obránce ve smyslu sesílání kouzel, léčení a generace štítů.

Surviving the Aftermath

Naproti tomu vydavatelem Surviving the Aftermath je známý Paradox Interactive, který stojí například za tituly Cities: Skylines II nebo Crusader Kings III. Ocitnete se v postapokalyptickém světe, ve kterém si musíte vybudovat a spravovat kolonii přeživších. Jedná se o klasickou hru s nedostatkem zdrojů, přírodními katastrofami a útoky dalších lidí. K dispozici máte až 80 různých specialistů a 130 jedinečných budov, jejichž kombinací se snažíte zajistit svoji existenci. Kvůli dynamickému systému počasí vás hra neustále nutí se přizpůsobovat novým podmínkám. Každý kolonista má své unikátní schopnosti, ale také potřeby. Musíte zajistit dostatek jídla, vody, energií, léků a různých materiálů. To pak ovlivňuje spokojenost vašich obyvatel, kriminalitu, nemoci nebo loajalitu. Vaše herní rozhodnutí ovlivňují další vývoj. S nepřáteli nemusíte jen bojovat, ale můžete uzavírat i různá spojenectví.

Pokud vás tyto hry zaujaly, neváhejte si je v Epic Games Store zdarma přidat. Máte na to jen týden. 23. listopadu zmizí a budou nahrazeny hrou Deliver Us Mars.

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.