ENDER LILIES: Quietus of the Knights vyjde v červnu

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Minulý měsíc se mi do rukou dostal zajímavý titul, který se nacházel, a stále ještě nachází, v předběžném přístupu. ENDER LILIES: Quietus of the Knights mě velmi zaujalo nejen svou grafickou stránkou, ale i celkovým konceptem, na kterém je hra postavena. Potemnělý svět velmi dobře kontrastuje s čistotou a nevinností hlavní postavy, kterou zkrátka chcete obejmout a chránit vlastním tělem. 

Malá dívka Lily se probouzí uvnitř kostela a zjišťuje strašlivou pravdu o již uplynulých událostech venku za bezpečnými stěnami chrámu. Temný a smrtící déšť zabil vše živé a proměnil nejen lidi, ale i zvířata na nemrtvé nepřátele. I přesto, že je drobná Lily prakticky bezmocná, se o její ochranu starají jacísi duchové. Hra svou náročností lehce připomíná sérii Dark Souls, takže se s vámi rozhodně mazlit nebude. Mé dojmy z prvních pár hodin hry najdete v krátké recenzi.

Co je ovšem to nejpodstatnější, konečně známe přesné datum vydání plné verze hry, které je stanoveno na 22. června. Těšit se tak můžeme na nové lokace, silnější nepřátele, odhalení celého příběhu a samozřejmě na bosse, jejichž porážkou jim budeme moct dopřát vytouženého klidu. 

Na Steamu má titul zatím od hráčů velice dobré ohlasy a tvůrci slibují, že do plného vydání odstraní bugy a vezmou v potaz připomínky komunity. Už v předběžném přístupu je hra prakticky bez chyb, proto se nemohu dočkat, až se do ponurého království vrátím a budu mít tu možnost zjistit příčinu smrtícího deště a dokončit celý příběh malé Lily.

ENDER LILIES Quietus of the Knights – bez speciální schopnosti se dál nedostanete
ENDER LILIES Quietus of the Knights – létající nepřátele jsou zde největší zlo
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn