ENDER LILIES Quietus of the Knights – tlouštík vs Lily

ENDER LILIES: Quietus of the Knights vyjde v červnu

30. 4. 2021
 

Minulý měsíc se mi do rukou dostal zajímavý titul, který se nacházel, a stále ještě nachází, v předběžném přístupu. ENDER LILIES: Quietus of the Knights mě velmi zaujalo nejen svou grafickou stránkou, ale i celkovým konceptem, na kterém je hra postavena. Potemnělý svět velmi dobře kontrastuje s čistotou a nevinností hlavní postavy, kterou zkrátka chcete obejmout a chránit vlastním tělem. 

Malá dívka Lily se probouzí uvnitř kostela a zjišťuje strašlivou pravdu o již uplynulých událostech venku za bezpečnými stěnami chrámu. Temný a smrtící déšť zabil vše živé a proměnil nejen lidi, ale i zvířata na nemrtvé nepřátele. I přesto, že je drobná Lily prakticky bezmocná, se o její ochranu starají jacísi duchové. Hra svou náročností lehce připomíná sérii Dark Souls, takže se s vámi rozhodně mazlit nebude. Mé dojmy z prvních pár hodin hry najdete v krátké recenzi.

Co je ovšem to nejpodstatnější, konečně známe přesné datum vydání plné verze hry, které je stanoveno na 22. června. Těšit se tak můžeme na nové lokace, silnější nepřátele, odhalení celého příběhu a samozřejmě na bosse, jejichž porážkou jim budeme moct dopřát vytouženého klidu. 

Na Steamu má titul zatím od hráčů velice dobré ohlasy a tvůrci slibují, že do plného vydání odstraní bugy a vezmou v potaz připomínky komunity. Už v předběžném přístupu je hra prakticky bez chyb, proto se nemohu dočkat, až se do ponurého království vrátím a budu mít tu možnost zjistit příčinu smrtícího deště a dokončit celý příběh malé Lily.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.