Expeditions Rome legionaire

Expeditions: Rome – nová aktualizace

15. 3. 2022
 

O hře z antického Říma Expeditions: Rome jsme vás plnohodnotně informovali v naší rozsáhlé recenzi. Hra skvěle kombinuje historické události, které využívá ve svůj prospěch, a krásně je formuje do svého děje. Samotná hra má pak dva měsíce po vydání stabilní hodnocení od hráčů kolem 90 %, což je dle hodnocení Steamu kategorie „Velmi kladné“. Vývojáři však nezahálejí a velmi pečlivě řeší všechny ohlášené problémy nebo prosby a žádosti komunity.

Zdroj: Logic Artists

Opravdovým velitelem legie

„Ave! Po malé přestávce pro vás máme další DevDiary s aktualizací dvou hlavních věcí, na kterých jsme pracovali pro Expeditions: Rome. Od naší poslední aktualizace jsme udělali vynikající pokrok na novém systému boje legií a s potěšením můžeme oznámit, že se rýsuje mnohem zajímavější než stará minihra. Zároveň jsme pracovali na vylepšení podpory gamepadu, abychom se zbavili emulace kurzoru ve většině částí hry a umožnili tak lepší zážitek ze hry z pohodlí gauče.“ – Logic Artists
Jeden z prvků hry jsou bezesporu bitvy legií, které jsou určitou minihrou. Neznamená to však, že by byly zanedbatelné, ba přímo naopak. Jde o velmi důležitý prvek, díky kterému získáváte řadu prostředků a dalších možností. Nicméně hráči si stěžovali, že nebyl plně využit jejich potenciál a také že je potřeba je vyvážit. Ozývaly se i hlasy po razantnějších, ale také vážnějších následcích v rámci zvolených strategií a špatných rozhodnutí. To vše bylo předěláno. Nyní jedno špatné rozhodnutí nebo podceněné riziko může zapříčinit smrt centuriona a mít tak i větší, fatální následky v podobě vysokých ztrát pro celou legii.

Zdroj: Logic Artists

„Skutečnost, že se systémem nyní komunikujete výhradně prostřednictvím bodů specializace vašich centurionů a strategií, vám dává lepší přehled o průběhu bitvy. Nepředvídatelnost dřívějších zákulisních hodů kostkou je nahrazena tím, jaké strategie hraje váš protivník, ale protože o tom dostáváte dopředu určité informace, můžete své volby upravit podle toho, co dělá nepřítel.“ – Logic Artists

Díky tomu je z bitev cítit ještě větší pocit, že opravdu velíte legii. Hráči tento počin velmi hojně hodnotili kladně.

V rámci aktualizace bylo také opraveno několik bugů a problémů

Zdroj: Logic Artists

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.