Konference E3 – 2021

Falešná E3 začala

6. 6. 2022
Zdroj náhledu: e3expo.com

Tradiční herní výstava E3, která se dlouhá léta konala každý červen v Los Angeles, byla letos zcela zrušena, ale fanoušci nemusí smutnit, protože konference, kde se budou představovat novinky, nebudou chybět ani letos. Jen se už nebudou konat pod hlavičkou E3. Ve čtvrtek byla tato neoficiální výstava zahájena prezentací SONY pod názvem State of Play, kde byl představen remake Resident Evil 4 nebo první plnohodnotný trailer na Final Fantasy XVI. Pojďme se podívat, co nás v následujícím týdnu ještě čeká.

Summer Game Fest

Akce moderátora Geoffa Keigleyho, která původně vznikla jako konkurence E3, se každým rokem rozrůstá. Loni na ní byl třeba poprvé představen Elden Ring od studia From Software. Jelikož několik velkých vydavatelství nemá letos vlastní prezentace, budou ve větší či menší míře prezentovat své hry právě tady. Můžeme se těšit na ukázky a oznámení od EA, 2K, Activisionu, Capcomu, Gearboxu, Bandai Namco, Square Enixu či Riot Games.

Akce se bude konat ve čtvrtek 9. června ve 20:00 našeho času.

Devolver Direct

Prezentace od Devolveru bývá každý rok poměrně velkou show, která si utahuje z klišé a neduhů herního průmyslu. Ani letos bychom tedy o tohle odlehčení neměli přijít. Těšit se můžeme na novinky o Cult of the Lamb a také bychom měli dostat nové záběry z her, jako jsou Terra Nil či Wizard With A Gun.

Show proběhne ve čtvrtek o půlnoci.

Netflix Geeked Week

Netflix bude mít streamy po celých pět dní, ale právě páteční by se měl věnovat hrám. Konkrétnější detaily neznáme, takže se můžeme nechat překvapit.

Stream bude možné sledovat v pátek 10. června v 19:00.

Tribeca Games Spotlight

Tribeca bude během víkendu pořádat živý event v americkém New Yorku, ale zároveň nabídne i stream, kde budou preview na hry, jako jsou A Plague Tale: Requiem, Oxenfree II či poslední DLC pro Cuphead.

Preview bude možné sledovat v pátek od 21:00.

Guerrilla Collective

Guerrilla Collective se vrací i letos a opět nám nabídne ukázky od indie vývojářů. Žádné konkrétní hry neznáme, ale v minulých letech zde byly ukázány Sable, Potion Craft či Loot River.

Akce se bude konat v sobotu 10. června v 17:00.

Wholesome Direct

Další akcí zaměřenou na indie hry bude Wholesome Direct, který pořádají lidé z Wholesome Games. Ti mimo jiné prozradili, že některé hry, ukázané během show, vyjdou tentýž den.

Stream je na programu v sobotu v 18:30.

Future Games Show

Herní web Gamesradar bude i letos pořádat Future Games Show, kde se budou ukazovat hry od velkých vydavatelů, ale stejně tak se ukáží i menší indie hry.

Show proběhne v sobotu ve 21:00

Xbox & Bethesda

Ani letos nebude chybět showcase od Xboxu, která bude stejně jako loni ve spojení s hrami od Bethesdy. Několik her už letos bylo odloženo, včetně očekávaného Starfieldu. Hráči se mohou těšit na nové záběry z oznámených her, stejně tak by neměla chybět překvapivá odhalení.

Prezentace proběhne v neděli 12. června v 19:00.

PC Gaming Show

Poslední oznámenou prezentací je PC Gaming Show. Ta se zaměří na velké i malé hry, které vyjdou na PC, a mimo trailerů se bude věnovat i rozhovorům s vývojáři. V minulých letech jsme na této akci viděli třeba první záběry z remaku Mafie.

Akci bude možné sledovat od 21:30 v neděli.

Letos neproběhnou už vcelku tradiční prezentace EA Play Live ani Ubisoft Forward, ale jejich hry by se měly ukázat na jiných prezentacích. Oficiální datum nemá ani prezentace od Nintenda, ale té bychom se také někdy během léta měli dočkat. Stejně tak lze očekávat nějakou větší akci od Sony.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.