E3 – úvodka 2

E3 se letos konat nebude

1. 4. 2022
Zdroj náhledu: e3expo.com

Veletrh E3 se letos konat nebude. Je to podruhé, co se konference nekoná. Prvním rokem byl rok 2020, kdy byla akce zrušena z důvodu uzavření na začátku pandemie Covid-19.

Každoroční konference Entertainment Software Association byla zahájena už roku 1995, a přestože její velikost v průběhu let kolísala, vždy byla považována za nejdůležitější událost v herním průmyslu. Loňský ročník se sice uskutečnil, ale nikoliv osobně v Los Angeles Convention Center, nýbrž online. Letos se nebude konat žádná fyzická ani online výstava. Byla zrušena úplně, i když podle ESA to neznamená konec obecně.

Na výstavu E3 se vrátíme v roce 2023 a představíme ji v přepracované podobě, která bude oslavou nových a vzrušujících videoher a inovativního prostředí,“ uvedla organizace v e-mailu zaslaném serveru PCGamer. Společnost se chystá výstavu přenést zpět do Los Angeles, ale zároveň oznámila, že bude zahrnovat i digitální složku.

Otázkou pro letošní rok je, nakolik si absence E3 všimneme. V dnešní době se E3 v myslích hráčů i samotného průmyslu stala jakýmsi konglomerátem nejrůznějších akcí a setkání, které se konají každý rok v červnu na Twitchi, YouTube a v kongresovém centru v Los Angeles i jeho okolí. Kromě produkce a moderování výročních herních cen se Geoff Keighley významně podílel na programu Summer Game Festu pořádaného během týdne E3. Po zprávě o zrušení E3 2022 napsal na Twitteru mrknutí v emoji. Poté oficiálně oznámil návrat festivalu Summer Game Fest.

Zdroj: PCGamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.