Mortal Kombat 1 – Sindel

Fanoušci kritizují Mortal Kombat 1

13. 11. 2023
 

Mortal Kombat 1 prochází obtížnými časy, neboť není den, kdy by fanoušci nenašli určité aspekty, na které by si mohli stěžovat. Některé problémy, jako špatný dabing Nitary, kterým se zabývala herečka Megan Fox, považuji za zcela absurdní, ale v poslední době se objevují ještě větší nedostatky či přešlapy. Například první DLC postava Omni-Man vyvolala rozhořčení nejen mezi fanoušky Mortal Kombatu, ale i mezi svými vlastními příznivci. Co mě na MK1 nejvíce bavilo, byly interakce mezi postavami během výběru pro souboj. Jedna taková komunikace mezi Omni-Manem a královnou Sindel však vyvolala vlnu nevole. V této scéně brutální protagonista prohlašuje, že pokud se ona a její dvě dcery Kitana a Mileena vzdají, tak z nich udělá své mazlíčky.

Jeden z uživatelů Twitteru, 7Spideycomics, napsal: „Fanoušci MK, kteří se nedívali na Nepřemožitelného, by měli vědět, že tohle je pro Nolana extrémně necharakteristické a že by to nikdy takto neřekl, jen proto, že to jednou řekla Debbie.“ Zatímco F_UT_U_RE napsal: „Ok, nevadí, můžete poznat, že NetherRealm ve skutečnosti nepřečetl Nepřemožitelného a jen se díval na seriál proboha.“

Skin pro Li Mei

Další nešvar, který pobouřil fanoušky, je požadovaný skin pro Li Mei. Mortal Kombat se v průběhu let hodně změnil, zejména co se týče kostýmů ženských bojovnic z celé série. V posledních letech je začaly jejich obleky více zakrývat, protože boj v bikinách nikdy nereflektoval jejich osobnost. To však vytváří určité napětí, když současná hra chce udržet klasický styl. Skarlet, jež debutovala v MK 9 v roce 2011, je toho příkladem. Za její původní oděv by se nemusela stydět ani břišní tanečnice, ale v pozdějším titulu v MK11 byla kompletně zahalena. Tento osud postihl i postavy jako Kitana, Mileena, Jade a zmíněná Li Mei.

Li Mei se poprvé objevila ve hře Deadly Alliance, kde měla na sobě poměrně odhalující bikiny. Nicméně pro Mortal Kombat 1 toto oblečení příliš nevyhovovalo. Její postava je v podstatě naštvaná magická policistka, a proto byl představen praktičtější outfit. Nedávno byl pro ni do hry přidán nový skin, který jsme mohli vidět v Deceptionu, ale i ten prošel určitými vizuálními změnami, aby lépe odpovídal jejímu novému charakteru – například má zakrytá stehna.

Uživatel Redditu Mandalorymory se ptá: „Ten skin se mi líbí, ale opravdu by NRS zabilo, kdyby Li Mei ukázala stehna?“ Mnoho lidí s tím souhlasí, například Hi_Im_Paul2000 odpověděl: „Ta šedá barva na stehnech by mohla být trochu odhalená a tenhle outfit by byl milionkrát lepší.“

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.