skyrim-anniversary-edition-nahled

Fanoušek hry Skyrim vytvořil obraz High Hrothgar

8. 7. 2022
Zdroj náhledu: Bethesda

Když byla hra The Elder Scrolls V: Skyrim v roce 2011 poprvé vydána, nikdo nemohl tušit, že bude v herním světě i dnes tak aktuální jako tehdy. Nemalou zásluhu za to, že je tento titul takřka nesmrtelný, mají i modeři. Bethesda si je stálým úspěchem hry vědomá a také pokračuje ve vydávání nových verzí s tím, jak se střídají generace. Samotná základní hra je samozřejmě stále velmi zábavná a vypadá tak krásně, že může inspirovat umělecká díla.

Vezměme si jako příklad uživatele alqin2s_art z Redditu. Nedávno nahrál video, které ukazuje postup, jak maluje velmi známou součást Skyrimu. Každý, kdo hru zná, si okamžitě všimne, že jde o High Hrothgar. Samozřejmě pomáhá, že v názvu vlákna je také napsáno, co to je, ale i tak je to okamžitě rozpoznatelná stavba ze hry a samotná malba je ohromující. Mnoho lidí autora chválí a jeden uživatel se ptá, zda je možné si některý z obrazů koupit.

Pro ty, kteří to nevědí, High Hrothgar je domovem Greybeardů, sekty skyrimských mnichů, kteří zasvětili roky studia zdokonalování Hlasu, známého také jako Thu'un. Greybeardi, stejně jako samotný klášter, hrají důležitou roli v hlavním úkolu hry, neboť hned na začátku povolávají Dragonborny, aby je naučili „Cestě Hlasu“. Obraz vytvořený alqin2s_art odráží jednu z nejvýznamnějších památek v celé zemi. Mnozí hráči si bezpochyby vzpomenou, jak museli poprvé zdolat Sedm tisíc schodů, kterých je podle všeho opravdu tolik, i když většina z nich je opotřebovaná nebo zasypaná sněhem.

Ve Skyrimu je tolik krásných míst, jako je město Markarth nebo rovina existence Sovngarde, že není divu, že hra inspirovala tolik úžasných obrazů a dalších uměleckých děl. Komunita fanoušků je zaplavena tolika talentovanými jedinci, kteří více než ochotně předvádějí své neuvěřitelné umělecké umění.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.