Far Cry 6 cover

Far Cry 6 bude mít pohled ze třetí osoby

9. 6. 2021
Zdroj náhledu: Ubisoft

Far Cry 6 bude obsahovat pohled třetí osoby v cutscénách, táborech a vybraných bojových momentech, potvrdil Ubisoft tento týden v rozhovoru pro GameSpot.

Ve videu můžeme vidět několik akčních momentů z pohledu třetí osoby, zejména při použití jednoho z raketových batohů ve hře. Far Cry 6 se do tohoto pohledu bude nořit častěji, což je výrazný odklon od série, která se po celou svou historii pevně držela pohledu první osoby.

V případě Far Cry 5 bylo přizpůsobení postavy zbytečné, protože hra nikdy nevyužila možnosti ukázat vaši postavu v cutscénách. Ve Far Cry 6 se budete moci procházet po partyzánských táborech v první nebo třetí osobě a prohlížet si své oblečení a vybavení. „V partyzánských táborech si hráči budou moci prohlédnout svou plně upravenou postavu, od batohu až po oblečení,“ poznamenal příběhový režisér Navid Khavari.

Bohužel nemůžete ve třetí osobě projít celou hrou. Khavari poznamenal, že jakmile opustíte tábor, kamera se okamžitě přepne zpět do pohledu první osoby a pohled z té třetí uvidíte pouze při používání batohů ve hře, „aby hráči viděli všechny skvělé efekty batohu a lépe pocítili jeho vliv v akci.“

Far Cry 6 sice přidává pohled třetí osoby, ale bohužel také přichází o základní editor map série. Na rozdíl od dřívějších Khavariho prohlášení bude mít také hodně politických názorů.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.