Forza Horizon 5 - náhledovka

Forza Horizon 5 využije ray-tracing i pro zvukovou stránku

14. 7. 2021
Zdroj náhledu: Microsoft

Forza Horizon 5 je jasným důkazem, že funkce ray-tracingu (sledování paprsků) nemusí být využívána jen v oblasti vizuální stránky.

Předchozí díl Forza Horizon 4 je bezesporu skvělou závodní hrou, což ovšem neplatí u zvuků motorů, které mnoho hráčů značně kritizovalo. Vývojářské studio však kritiku hráčů uposlechlo a u nové hry Forza Horizon 5 chystá několik vylepšení. Nový díl získá hned 320 nových zvukových nahrávek automobilů, které přibudou k současným dostupným, co studio má. Nahrávky využijí tzv. granulovanou hybridní smyčku. Tento proces využívá tisíce menších zvukových souborů, které dohromady seskládají finální ozvučení například motoru. Tato technologie byla dostupná již u předchozího dílu, kde jí však disponovalo jen 10 až 15 % vozidel. Forza Horizon 5 bude mít tímto způsobem zpracována všechna vozidla a ve výsledku by tím měly vzniknout kvalitnější a reálnější zvuky.

Zvuk bude navíc používat ray-tracing neboli paprskové sledování, které bude v reálném čase sledovat každou změnu, a pokud například provedete upgrade motoru či s autem přejedete přes nějakou překážku nebo skrz tunel, měla by být odezva takřka okamžitá. Zvuky vozidla se navíc budou měnit dynamicky podle okolního prostředí. Ve hře by tak mělo jít poznat, že se nacházíte ve městě, v tunelu či na rovině.

Více se o hře a jejích detailech vývojáři rozpovídali v další epizodě Forza Horizon 5: Let’s Go. Na závěr připomeneme, že nový díl vychází 9. listopadu 2021 pro Xbox One, Xbox Series X,S a PC.

Zdroj: PCGamer

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.