Galileo Galilei - desková hra

Galileo Galilei bude podmanivá eurohra o zkoumání vesmíru

11. 7. 2024
Zdroj náhledu: REXhry

Na to, jak malá země jsme, máme v Česku poměrně hodně deskoherních vydavatelů. Drtivá většina z nich se ale věnuje lokalizacím her z celého světa. Čeští autoři tak mají jen několik možností, s kým svoje deskové hry vydat. Loni na podzim vzniklo nové české studio Pink Troubadour. Svoji premiéru budou mít na letošním veletrhu v Essenu rovnou dva tituly ze stáje Pink Troubadour: komplexní eurohra Galileo Galilei a postapokalyptická karetka Dirt and Glory. Studio však svoje hry nebude, podobně jako Czech Games Edition, vydávat v češtině. Primárně míří na anglofonní trh, a tak se české lokalizace musí chopit někdo jiný. Brněnské vydavatelství REXhry v neděli oznámilo, že právě ono pracuje na hře Galileo Galilei.

Autorem hry Galileo Galilei je Tomáš Holek. Jde sice o autora debutujícího, v letošním roce mu však vyjdou hned tři tituly, přičemž každý u jiného vydavatelství. Albi tak chystá jeho Čajovou zahradu a Czech Games Edition vesmírnou SETI: Search for Extraterrestrial Intelligence. Galileo Galilei bude určena pro 1–4 hráče od 12 let a na jednu herní partii budete potřebovat 80–130 minut. 

Titul se bude pyšnit podmanivými ilustracemi, nádherně vykreslujícími atmosféru v době mistra Galilei. Za těmi stojí Michal Peichl, s jehož tvorbou jsme se mohli setkat ve hrách Akvárko, Evakuace, Truhlaříci, s.r.o. nebo Messina 1347.

Ve hře se chopíte role jednoho z astronomů snažících se dosáhnout revolučního vědeckého objevu. Budete tak dalekohledem pátrat po nových planetách i hvězdných soustavách a vyhýbat se pátravým očím inkvizitorů. Během svého tahu si vždy zvolíte jednu z pěti možných akcí, které navíc během hry můžete vylepšovat. Česká lokalizace se bohužel oproti anglickému vydání o něco opozdí, čekání by však nemělo být delší než několik měsíců.

Zdroj: REXhry

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.